Airsoft Oradea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Airsoft Oradea forum Club Sportiv Weekend Warriors Team
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Andronic Timi




Posts : 4
Join date : 2016-03-05
Age : 27

Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back  Empty
PostSubject: Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back    Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back  Icon_minitime05/03/16, 07:59 pm

Ma tot gandesc sa imi iau "jucaria" asta , da vreau sa aud ( citesc ) niste pareri mai intai, sa nu fac o achizitie si dupa sa regret
Multumesc !
Back to top Go down
Edy




Posts : 22
Join date : 2016-02-12
Location : Oradea

Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back  Empty
PostSubject: Re: Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back    Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back  Icon_minitime05/03/16, 08:03 pm

Daca ai pret bun la ea este ok.Dar ar trebui sa te uiti si dupa ceva pe Green Gas,intra si pe airsoft.ro si mai vezi acolo ca au preturi bune si la peste 150 lei transport gratis.
Back to top Go down
Edy




Posts : 22
Join date : 2016-02-12
Location : Oradea

Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back  Empty
PostSubject: Re: Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back    Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back  Icon_minitime05/03/16, 08:17 pm

http://www.airsoft.ro/KWA-G18C-METAL-SLIDE_1981
Este la un pret foarte ok si are si functie de foc automat sau poti sa iti cauti G17 fara foc automat umpic mai ieftin.
Back to top Go down
Andronic Timi




Posts : 4
Join date : 2016-03-05
Age : 27

Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back  Empty
PostSubject: Re: Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back    Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back  Icon_minitime06/03/16, 03:00 am

ugh... sincer prefer sa nu aibe auto , prefer sa fie mai realistic ... stiu ce G18 aresi arma reala , da nu ii automat ci burst daca imi aduc eu amine ... nu mai stiu exact , dar anyway , multumesc de sugestii
Back to top Go down
Edy




Posts : 22
Join date : 2016-02-12
Location : Oradea

Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back  Empty
PostSubject: Re: Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back    Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back  Icon_minitime06/03/16, 12:45 pm

Nu ai pentru ce Smile
Back to top Go down
Crucifix
Weekend Warriors
Crucifix


Posts : 1623
Join date : 2012-11-15
Age : 35
Location : Oradea

Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back  Empty
PostSubject: Re: Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back    Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back  Icon_minitime07/03/16, 08:37 am

Salut Timi. Din punctul meu de vedere ca si prima achizitie nu are rost sa cumperi un pistol. Pistoalele bune ori sunt scumpe ori sunt vreo 2 3 modele ce merita cumparate. Sfatul meu e sa te focusezi pe o replica principala AEG ( airsoft electric gun). Daca doresti sa achizitionezi pistolul pentru panoplie este aproape nesemnificativ ce achizitionezi. Daca vei intetiona sa participi la jocuri de airsoft cu pistolul doar nu vei face mare branza ( avand distanta de angajare destul de limitata aproximativ 10 20 de metrii cu sanse de lovire) Pe cand o replica principala ai mai multe bile la dispozitie fara incarcari si raportul de cost/bila este de 1000 de ori mai mic. Pistolul in vei achizitiona ca si secundara.

Daca vei dorii in contiunare sa te axei pe prima replica sa fie un pistol iti voi recomanda niste modele, dar tine minte ca un pistol decent trece peste 400 de lei.
Alte aspecte de care tii cont cand cumperi pistol pentru airsoft:

- Propulsie pe gaz: viteza bilei sub 100 de metrii ideal pentru angajare dintr-un metru sub un metru. Dezavantaj iarna nu il vei folosi. Pentru ca gazul ingheata mai repede la 10 grade nu tragi mai mult de 2 bile cu acel pistol. Exista si exceptii in care tragi 5 bile Very Happy
- Propulsie CO2: viteza bilei este peste 110 metrii pe secunde nu mai ai voie sa angajezi sub 1m si te obliga ca distanta de angajare sa fie la 7m. Inutil in cladiri spatii micute si asa mai departe.

P.S. cybergun este un producator chinez a carui calitate in produse este discutabila. Ai sanse sa prinzi un mare cacat de care te vei bucura cateva luni sau prinzi o replica super buna care te va tine destul de mult. Dar este o loterie in a prinde un produs calitativ.
- Propulsie electrica: nu ai acel feeling si realism viteza se incadreaza sub 100 m/s ceea ce il face ideal ca si secundara si poti juca si iarna cu el.

Repet ideal prima investitie merita replica principala adica o arma de asalt/smg sau asa mai departe.
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back  Empty
PostSubject: Re: Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back    Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back  Icon_minitime07/03/16, 06:49 pm

Prima replica ar trebui sa fie una principala, una de asalt, dupa ce iti stabilesti bugetul si modul tau de rol/joc. Daca nu ai mai fost la jocuri, recomandat ar fi sa testezi replcile ca si platforme, inainte sa dai banii pe a ta. Astfel, vezi daca te supara dimensiunea de MP5 sau daca e prea inconfortabila ca si lungime in interioare, sau lipsa railurilor simplificate de pe M4 la un AK de ex.

Legat de pistol Cybergun e no go din start, iar CO2 si incepator e no go anyway. Daca ar fi sa iti recomand un producator de replici low buget, dar calitate f buna e WE si doar modelele de Glock si XDM dar astea nu se incadreaza la modelul tau 5.7. Daca totusi vrei un 5.7 go for Marui.
Back to top Go down
Andronic Timi




Posts : 4
Join date : 2016-03-05
Age : 27

Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back  Empty
PostSubject: Re: Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back    Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back  Icon_minitime10/03/16, 10:12 pm

mersi mult ppl , o sa tin cont de tot ce ati mentionat, ty , gg wp
Back to top Go down
Sponsored content





Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back  Empty
PostSubject: Re: Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back    Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back  Icon_minitime

Back to top Go down
 
Pareri Cybergun Five-Seven CO2 blow back
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» De vanzare Classic Army M15A4 CARBINE-BLOW BACK
» Vand replica G&G GR15 blow - back cu multe imbunatatiri
» Replica S&W MP9 CO2 GBB de la Cybergun
» CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal
» Pareri replica VFC

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Airsoft Oradea :: Discutii generale :: Accesorii-
Jump to: