Airsoft Oradea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Airsoft Oradea forum Club Sportiv Weekend Warriors Team
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal

Go down 
+6
rrazak
goliath
BLACKSTONE
medve
hayabusa
KissR14
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
KissR14

KissR14


Posts : 157
Join date : 2012-10-19
Age : 30
Location : Sintion

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime26/01/13, 10:02 pm

Buna.Cine ce parera are despre replica Colt M4A1 AEG full metal? De toate informatiile sant interesat. Mai precis cum se compoarta in timpul jocului,cam cat tine accumulatorul in timpul jocului(durata vietii) etc.Multumesc mult!
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: Re: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime26/01/13, 11:01 pm

Salut, te rog sa te prezinti la coltul incepatorului intai.
Back to top Go down
medve
A.R.G.U.S
medve


Posts : 568
Join date : 2011-02-16
Age : 37
Location : Oradea

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: Re: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime27/01/13, 07:31 am

cybergun nu e un producator
cand iei o replica de cybergun nu se stie cine a fabricat, ei doar rebranduiesc... majoritatea ii king arms, dar nu se stie... nu recomand

ce buget ai pt replica?
Back to top Go down
BLACKSTONE
Weekend Warriors
BLACKSTONE


Posts : 1435
Join date : 2009-10-31
Age : 48
Location : Oradea

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: Re: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime27/01/13, 09:14 am

Parerea mea nu este asa radicala ca si al lui Medve. Eu zic asa : 1)puteai sa faci o alegere mai proasta dar si mai buna. 2)in ultima perioada(cativa ani)procatorii chinezi au evoluat foarte mult cand vine vb de fiabilitate,rezistenta siaspect. 3)nu te apuca sa-i faci modificari interne(upgrade) si te va tine mult.
Back to top Go down
medve
A.R.G.U.S
medve


Posts : 568
Join date : 2011-02-16
Age : 37
Location : Oradea

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: Re: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime27/01/13, 09:46 am

grrrr
nu am fost deloc radical, acum o sa fiu Razz

1. omul a intrebat ce parere avem despre replica m4 cybergun, nu am raspuns altceva decat nu recomand, in primul rand ca nu se stie cine e producatorul, e chinezarie, si e scump

2. langa producatorii chinezi au evoluat si japonezii

3. upgrade.... nu exista nici o replica care ar fii perfect out of box, upgradeul este necesar, indiferent de producator. Da chiar, daca cineva care nu se pricepe de upgrade, si apuca sa desfaca gearboxul sau hopup-ul dupa aia numai probleme o sa aiba cu replica.
sa nu uiti ca si replica ta a fost la un shimming si la un schimbat de hop-up Razz
Back to top Go down
goliath
Weekend Warriors
goliath


Posts : 704
Join date : 2012-06-18
Age : 43
Location : Oradea

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: re   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime27/01/13, 11:34 am

sunteti simpatici Laughing
cautati va o femeie ceva Laughing Laughing Laughing
Back to top Go down
rrazak

rrazak


Posts : 280
Join date : 2010-07-13
Age : 44
Location : Valea lui Mihai

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: Re: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime27/01/13, 04:58 pm

Aveti voi ca aveti cu replicile low-cost
Cunosc o arma, produsa de cybergun, care merge de 2 ani fara probleme. data de pamant, aruncata, scapata, etc. S-a rupt corpul (nu ma mira), bateria a fost atasata cu bada izolatoare de corp si a tras in continuare. E drept, e un AK.
Sunt si fabricanti mai buni decat cybergun, si mai prosti.
Dracu stie, am replica fara upgrade, de 500 de lei, si n-am probleme.
Prietene, du-te la jocuri, vezi ce-ti place, abia dupa aia cumpara.

Back to top Go down
Sheep
Weekend Warriors
Sheep


Posts : 757
Join date : 2009-10-26
Age : 39
Location : Oradea

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: Re: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime27/01/13, 09:28 pm

medve wrote:


3. upgrade.... nu exista nici o replica care ar fii perfect out of box, upgradeul este necesar, indiferent de producator. Da chiar, daca cineva care nu se pricepe de upgrade, si apuca sa desfaca gearboxul sau hopup-ul dupa aia numai probleme o sa aiba cu replica.
sa nu uiti ca si replica ta a fost la un shimming si la un schimbat de hop-up Razz


Upgradeul nu este necesar, deloc. Mp5ul de la classic army ii stock stock si trage absolut bine, timp de 3 ani si aproximativ 10 incepatori absolut la care a fost replica pana in ziua de azi, am schimbat doar un singur pinion, si tappet plate-ul. Si trage perfect si azi, oricand as merge la joc cu ea.
In m15, am schimbat teava, pe teava de precizie, si sincer nu am vazut mare diferenta, + hopup chamber systema, si hopup systema. Dar nu era Necesar upgradul, ci am facut doar sa vad daca merita... NU

Back to top Go down
goliath
Weekend Warriors
goliath


Posts : 704
Join date : 2012-06-18
Age : 43
Location : Oradea

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: re   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime27/01/13, 09:31 pm

a vorbit sheep cheers

dau o bere.rar vorbeste dar cand vorbeste Laughing !!!!
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: Re: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime27/01/13, 09:35 pm

medve wrote:

3. upgrade.... nu exista nici o replica care ar fii perfect out of box, upgradeul este necesar, indiferent de producator. Da chiar, daca cineva care nu se pricepe de upgrade, si apuca sa desfaca gearboxul sau hopup-ul dupa aia numai probleme o sa aiba cu replica.
sa nu uiti ca si replica ta a fost la un shimming si la un schimbat de hop-up Razz

Plus ca aici TM out of the box le da parfum la toate in speta cand vine vb de hopup.

anyway.

Robi, legat de replica. Pesonal nu fac recomandari daca nu tin in mana, trag cu ea ,dar avand in vedere ca infectia asta de firma Cybershitgun au ajuns sa isi puna amprenta si pe alte tipuri de replici si companii mai bune decat cele de china, ti-as spune sa o cumperi.

AM vazut AEG-uri King Arms (4) si snipere (3) si mi-a placut ce am vazut, au performante si constructie destul de buna iar raportul calitate pret vs alti productori VFC/G&P/TM este destul de bun undeva pe o scara 8-9/10.

Daca replica pe care o cumperi are la baza producatorul King Arms, go for it, daca e un ACM uita si baga bani in alta.
Back to top Go down
Sheep
Weekend Warriors
Sheep


Posts : 757
Join date : 2009-10-26
Age : 39
Location : Oradea

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: Re: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime27/01/13, 09:36 pm

Smile) Ma uitam si eu pe aici ce e nou Very Happy

Nu trebuie sa speriati noii veniti, cu upgrade de arme si cheltuit pe ea o gramada. Poata ca ai noroc si cu o replica de 400 de ron, sau sa nu ai cu una de 2000RON.

Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: Re: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime27/01/13, 09:38 pm

sau 6000+ron Smile

In orice industrie,indiferent de producatori sunt lamai. Poti sa cumperi una de la japonezi si sa nu functioneze nimic ok sau poti sa cumperi cel mai pleznit acm si sa te tina ani buni fara sa ii schimbi nimic, dar si invers.
Back to top Go down
KissR14

KissR14


Posts : 157
Join date : 2012-10-19
Age : 30
Location : Sintion

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: Re: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime27/01/13, 10:30 pm

Mai bine copiez linkul.
http://www.airsoft-cluj.ro/arme-airsoft/electrice-aeg/cybergun-colt-m4a1-aeg-full-metal.html

Comentariile nu sant prea pozitive pt mine
Back to top Go down
medve
A.R.G.U.S
medve


Posts : 568
Join date : 2011-02-16
Age : 37
Location : Oradea

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: Re: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime27/01/13, 10:34 pm

Sheep wrote:


Upgradeul nu este necesar, deloc. Mp5ul de la classic army ii stock stock si trage absolut bine, timp de 3 ani si aproximativ 10 incepatori absolut la care a fost replica pana in ziua de azi, am schimbat doar un singur pinion, si tappet plate-ul. Si trage perfect si azi, oricand as merge la joc cu ea.
In m15, am schimbat teava, pe teava de precizie, si sincer nu am vazut mare diferenta, + hopup chamber systema, si hopup systema. Dar nu era Necesar upgradul, ci am facut doar sa vad daca merita... NU



nici o replica nu vine shimuit ca lumea, doar atate sunt bagate in ele cat sa nu se agate unu de celalat.

replicile VFC care e brand nu chinezarie, maxim un an a rezistat pistonul si rotitele si lamelele de la tragaci la cele 3 replici pe care am desfacuto
doar de aia nu necesita vfc-ul sa desfaci cum ajunge ca e cu rotite autoshiming...
aka-uri cyma vin cu vazelina in cilindru care e scuipat pe guma de hop si nu mai ai precizie vine cu arc prea puternic pt joc si obligatoriu trebuie sa faci downgrade

pe Tobias am vazut de maxim 2 ori la joc cu replica nou classic army, si am vazut la tine desfacut, de ce?

nu zic ca sunt nu stiu ce expert de replici de airsoft, dar am desfacut deja multe, am citit foarte, foarte ,foarte multe forumuri pe tema asta si pot sa zic ca stiu mai mult decat majoritatea jucatorilor cand e vorba de upgrade, poate si de echipament.

sfaturile dau pe gratis la oricine ma intreaba, si pana acum nu a regretat nimeni.

Rrazak wrote:


Aveti voi ca aveti cu replicile low-cost
Cunosc o arma, produsa de cybergun, care merge de 2 ani fara probleme. data de pamant, aruncata, scapata, etc. S-a rupt corpul (nu ma mira), bateria a fost atasata cu bada izolatoare de corp si a tras in continuare. E drept, e un AK.
Sunt si fabricanti mai buni decat cybergun, si mai prosti.
Dracu stie, am replica fara upgrade, de 500 de lei, si n-am probleme.
Prietene, du-te la jocuri, vezi ce-ti place, abia dupa aia cumpara.



asta e alta poveste... mie numi place sa am replica crapata, lipita, sau cu banda sa fie prinsa bateria. trebuie sa functioneze si sa arate perfect dar asta e fetishul meu
Back to top Go down
BLACKSTONE
Weekend Warriors
BLACKSTONE


Posts : 1435
Join date : 2009-10-31
Age : 48
Location : Oradea

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: Re: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime27/01/13, 10:42 pm

Verifica si pe Taiwangun.Este un magazin online din Polonia, noi tot comandam de acolo.Hai la un joc sa vezi cum se comporta o replica P&j stock luata de pe Taiwangun , este vb de un M16 full metal oricum internele sunt aceleasi doar design-ul difera.Asta sa-ti faci o parere dupa care decizi .
Back to top Go down
medve
A.R.G.U.S
medve


Posts : 568
Join date : 2011-02-16
Age : 37
Location : Oradea

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: Re: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime27/01/13, 10:44 pm

KissR14 wrote:
Mai bine copiez linkul.
http://www.airsoft-cluj.ro/arme-airsoft/electrice-aeg/cybergun-colt-m4a1-aeg-full-metal.html

Comentariile nu sant prea pozitive pt mine


da chiar nu sunt...

in primul rand eu as cauta o replica cu baterie pe spate, alfel are joc destul de mare frontgripul, mai incolo vei vrea sa schimbi pe sine si va costa mult, iar va trebui sa muti calajul pe spate...


in acest categorie de pret eu asta recomand:

http://www.taiwangun.com/electric-air-soft-guns/bi-5781m-rasii-cqb-boyi_1.html


Back to top Go down
KissR14

KissR14


Posts : 157
Join date : 2012-10-19
Age : 30
Location : Sintion

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: Re: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime27/01/13, 10:51 pm

medve. replica arata de stul de bine. Cam cat mar costa in lei?
Back to top Go down
medve
A.R.G.U.S
medve


Posts : 568
Join date : 2011-02-16
Age : 37
Location : Oradea

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: Re: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime27/01/13, 10:53 pm

aprox 750 + transport in jur de 50 de ron

de obicei odata pe luna facem comanda de pe siteul asta si atunci se inparte transportul
Back to top Go down
goliath
Weekend Warriors
goliath


Posts : 704
Join date : 2012-06-18
Age : 43
Location : Oradea

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: Re: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime27/01/13, 10:54 pm

KissR14 wrote:
medve. replica arata de stul de bine. Cam cat mar costa in lei?
170e x 4,4 plus transport.nu se mai face scoala cum se facea pe vremuri Laughing
Back to top Go down
KissR14

KissR14


Posts : 157
Join date : 2012-10-19
Age : 30
Location : Sintion

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: Re: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime27/01/13, 10:58 pm

Cand comandati sa ma anuntati si pe mine Very Happy
Back to top Go down
goliath
Weekend Warriors
goliath


Posts : 704
Join date : 2012-06-18
Age : 43
Location : Oradea

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: Re: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime27/01/13, 11:08 pm

KissR14 wrote:
Cand comandati sa ma anuntati si pe mine Very Happy
azi a fost comanda parca sau cel tarziu maine.vorbeste cu sheep.he s the man
Back to top Go down
KissR14

KissR14


Posts : 157
Join date : 2012-10-19
Age : 30
Location : Sintion

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: Re: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime27/01/13, 11:12 pm

Momentan nu am 170 euro numai in februarie
Back to top Go down
medve
A.R.G.U.S
medve


Posts : 568
Join date : 2011-02-16
Age : 37
Location : Oradea

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: Re: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime27/01/13, 11:13 pm

https://airsoftoradea.forumotion.com/f2-vanzari-replici-si-echipament-airsoft

sa mai arunci si aici o privire

Ciorbax vinde o replica buna cu 650
"eu" am unu de vanzare, aproape nou, pus la punct, cu garantie 900 de ron, dar putem discuta si la preti
Back to top Go down
KissR14

KissR14


Posts : 157
Join date : 2012-10-19
Age : 30
Location : Sintion

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: Re: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime27/01/13, 11:20 pm

Nu cumpar folosit pentru ca am patit cu un Mp5 si de atunci mi=am promis ca nu cumpar numai din magazin. Dar multumesc pt oferta
Back to top Go down
medve
A.R.G.U.S
medve


Posts : 568
Join date : 2011-02-16
Age : 37
Location : Oradea

CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: Re: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime27/01/13, 11:27 pm

sunama am numarul in anunti
Back to top Go down
Sponsored content





CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Empty
PostSubject: Re: CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal   CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal Icon_minitime

Back to top Go down
 
CyberGun - Colt M4A1 AEG full metal
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Parere CyberGun HPA Colt 1911 metal slide
» G&D Full Metal DTW M4A1 Carbine AEG Rifle
» Vand replica airsoft Full Metal M4A1
» CYMA 007 M4A1 RIS full metal vs Specna Arms M4 SA-B01
» vand Colt M4A1 Cyber Gun -Vandut

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Airsoft Oradea :: Discutii generale :: Replici de airsoft-
Jump to: