Airsoft Oradea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Airsoft Oradea forum Club Sportiv Weekend Warriors Team
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 Sfaturi replica CM122

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Dodo




Posts : 10
Join date : 2011-09-04
Age : 42
Location : Oradea

Sfaturi replica CM122 Empty
PostSubject: Sfaturi replica CM122   Sfaturi replica CM122 Icon_minitime12/09/11, 10:01 pm

Daca are sau a avut cineva un pistol electric de la Cyma - CM122, 190fps, hop-up. As vrea sa stiu cateva lucruri despre el inainte de a da banii, fiind si prima mea achizitie airsoft. Pistoalele cu gaz nu ma intereseaza pentru ca as mai avea cheltuieli cu gazul.

Cate bile as putea sa trag pana s-ar termina bateria ? 7,4v, nu stiu cati mA are
Se poate cumpara baterie de rezerva sau alte piese in caz ca se strica ceva la el?
Se gaseste un incarcator cu capacitate mai mare ? stock doar 22de bile, iar pe auto ...
Cam ce distanta parcurge bila in linie dreapta ?
Ce alte upgrade-uri s-ar mai putea face ulterior ? Interior si exterior.
Daca santeti multumiti ? Pro si Contra

Daca mai imi vin in minte si alte intrebari o sa editez.
Multumesc anticipat.
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Sfaturi replica CM122 Empty
PostSubject: Re: Sfaturi replica CM122   Sfaturi replica CM122 Icon_minitime13/09/11, 08:03 am

Turbo de pe forum parca a avut, e Glock-ul electric de la cyma?

AEP mai are si AKAGht, sunt similare.

Upgrade la AEP-uri nu poti sa faci, bateria tine cam 300bb, range in functie de guma hop undeva la max 25m (ex Sig p226 cyma), incarcatoare separat cred ca se gasesc si model long cu 40bb la fel si baterie dar nu de la cyma, paote de la marui.

Hai la joc intai.
Back to top Go down
Claudiu M9
A.R.G.U.S
Claudiu M9


Posts : 1021
Join date : 2010-07-16
Age : 41
Location : Oradea

Sfaturi replica CM122 Empty
PostSubject: Re: Sfaturi replica CM122   Sfaturi replica CM122 Icon_minitime13/09/11, 10:48 am

Dodo wrote:
Daca are sau a avut cineva un pistol electric de la Cyma - CM122, 190fps, hop-up. As vrea sa stiu cateva lucruri despre el inainte de a da banii, fiind si prima mea achizitie airsoft. Pistoalele cu gaz nu ma intereseaza pentru ca as mai avea cheltuieli cu gazul.

Cate bile as putea sa trag pana s-ar termina bateria ? 7,4v, nu stiu cati mA are
Se poate cumpara baterie de rezerva sau alte piese in caz ca se strica ceva la el?
Se gaseste un incarcator cu capacitate mai mare ? stock doar 22de bile, iar pe auto ...
Cam ce distanta parcurge bila in linie dreapta ?
Ce alte upgrade-uri s-ar mai putea face ulterior ? Interior si exterior.
Daca santeti multumiti ? Pro si Contra

Daca mai imi vin in minte si alte intrebari o sa editez.
Multumesc anticipat.

upgrade pe pistol.... nu are nici un sens...
dar cum spune si hayabusa hai prima oara la un joc si vei avea raspuns la majoritatea intrebarilor
Back to top Go down
http://www.saf.youpc.ro./
Dodo




Posts : 10
Join date : 2011-09-04
Age : 42
Location : Oradea

Sfaturi replica CM122 Empty
PostSubject: Re: Sfaturi replica CM122   Sfaturi replica CM122 Icon_minitime14/09/11, 01:35 pm

Sambata in 17.09 dupa ora 13:00 eu as putea veni la un joc, dar o sa ma uit doar, o sa vin cu mana goala ca inca nu am cumparat nimic. Sad
Back to top Go down
SWAT
SAF
SWAT


Posts : 623
Join date : 2010-04-14
Age : 47
Location : Oradea

Sfaturi replica CM122 Empty
PostSubject: Re: Sfaturi replica CM122   Sfaturi replica CM122 Icon_minitime14/09/11, 02:33 pm

Dodo wrote:
Sambata in 17.09 dupa ora 13:00 eu as putea veni la un joc, dar o sa ma uit doar, o sa vin cu mana goala ca inca nu am cumparat nimic. Sad
Jocurile, de obicei, se tin Duminica..... Wink
Back to top Go down
Claudiu M9
A.R.G.U.S
Claudiu M9


Posts : 1021
Join date : 2010-07-16
Age : 41
Location : Oradea

Sfaturi replica CM122 Empty
PostSubject: Re: Sfaturi replica CM122   Sfaturi replica CM122 Icon_minitime14/09/11, 04:48 pm

SWAT wrote:

Jocurile, de obicei, se tin Duminica..... Wink

si duminica asta nu cred ca va fi ceva What a Face
Back to top Go down
http://www.saf.youpc.ro./
Dodo




Posts : 10
Join date : 2011-09-04
Age : 42
Location : Oradea

Sfaturi replica CM122 Empty
PostSubject: Re: Sfaturi replica CM122   Sfaturi replica CM122 Icon_minitime18/10/11, 11:52 am

Salutare ! Very Happy

Azi mi-a venit pistolul. Pana la urma am ales CM 030, o replica de Glock pentru ca am gasit si un incarcator mai lung la el (50-60 de bile). Am tras in gol fara bile pe semi si de cateva ori auto si cred ca in vreo 2-3 minute parca pe auto rof era mult mai lent sau nu mai avea putere sa stranga arcul. Vreau sa va intreb ceva legat de baterie. Bateria vine incarcata complet sau doar asa de test ? scratch
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Sfaturi replica CM122 Empty
PostSubject: Re: Sfaturi replica CM122   Sfaturi replica CM122 Icon_minitime18/10/11, 07:39 pm

Nu e plina in niciun caz. Trage c ea pana se goleste si o reincarci /formatezi apoi. Swat e cu bateriile mai expert te poate sfatuilegat de ciclul de formatere daca il intrebi.
Back to top Go down
Sponsored content





Sfaturi replica CM122 Empty
PostSubject: Re: Sfaturi replica CM122   Sfaturi replica CM122 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Sfaturi replica CM122
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Sfaturi prima replica
» Cea mai buna replica!
» Sfaturi si pareri pt achizitia unei replici
» Replica RK-06W
» achizitie replica

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Airsoft Oradea :: Discutii generale :: Replici de airsoft-
Jump to: