Airsoft Oradea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Airsoft Oradea forum Club Sportiv Weekend Warriors Team
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 Salutare Domnilor :D

Go down 
+4
Claudiu M9
SWAT
hayabusa
medve
8 posters
AuthorMessage
medve
A.R.G.U.S
medve


Posts : 568
Join date : 2011-02-16
Age : 37
Location : Oradea

Salutare Domnilor :D Empty
PostSubject: Salutare Domnilor :D   Salutare Domnilor :D Icon_minitime18/02/11, 10:13 am

Salutare tuturor Smile

Ma numesc Zoli dar de cand in cl. a 9 mam scarpinat pe spate cu tocul de la usa de atunci lumea ma cheama medve(ursul)

mam copilarit in fata calculatorului jucand counter strike si cred ca a venit timpul sa fac upgrade-ul jocului Very Happy eu si inca cativa prieteni neam hotarat ca trebuie sa gasim un hobby mai putin plictisitor...

prima data neam gandit la paintball (pt ca nu am auzit inca de airsoft) am inceput sa caut arme pe net si atunci am gasit si replicile airsoft. (mult mai fain mult mai realistic)

Abia astept sa fac rost de replici ca sa pot iesi cu voi (dacami permiteti Very Happy)

Mas bucura foarte tare daca un fanatic de arme dintre voi mar ajuta la gasirea replicilor potrivite...

in viitorul apropiat... in cursul anului 2011... (ca nui ieftin deloc) vream sa achizitionez 3 replici
cele mai populare : 1 sniper 1 pistol 1 rifle

la sniper mam gandit : well l96 ( www.romanian-airsoft.com - 730lei cu luneta si bipod)

pistolul : KJW-BERETTA M9 FULL METAL GBB ( www.airsoft.ro - 450 lei)

iar ultimul ii greu de gasit in tara fiindca vreau un m4a1 gbb replica (numi plac replicele electrice... gbb ii mult mai realistic si mi se par mai ieftine si mai usor de intretinut)

cel mai potrivit mi sa parut King Arms M4A1 Gas Blowback Rifle cu 255$+65$transport pe www.wgcshop.com


daca ma poate ajuta cineva cu oferte mai bune... mas bucura... ca chiar nui ieftin numai replicile astia ajung la 2500 lei si echipamentul si consumabilele inca vreo 1000.... si cand zic la cineva ca vreau sa stric atatia bani pe jucarii ma vede prost Smile

Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Salutare Domnilor :D Empty
PostSubject: Re: Salutare Domnilor :D   Salutare Domnilor :D Icon_minitime18/02/11, 11:11 am

Rolling Eyes Bine ai venit.

Sniper - Incearca sa te documentezi mai mult inainte sa achizitionezi ceva, e clasica deja intrarea in airsoft. Toti jucatorii de CS si jocuri PC cand intra in airsoft vor AWG si DE. well nu e ceea ce pare si e total diferit de pc.

Nu e obligatoriu sa asculti daca iti permiti sa faci teste pe buzunarul tau legat de rolurile tale pe teren, lunetist, asalt sau suport. Dar 90% din cei care au intrat in airsoft cu aceasi mentalitate sniper si DE Very Happy au renuntat si ori si-au vandut replicile si au recut pe aslat ori le-au tinut pe raft pt ca nu si-au gasit clienti la ele.

Rolul de lunetist in jocurile de airsoft in speta cele care nu sunt bazate pe un scenariu cu influente mil-sim, e total diferit chiar si de ce inseamna lunetismul ca si tactica in lumea reala (cu observare si transmitere de informatii la comandat sau squad etc) La jocurile de we in genere unde se joaca ori search and distroy ori last man stand nu prea e rol de sniper, e mai mult DMR.

Daca chiar iti plac replicile cu luneta ,go for it, daca si vrei sa joci si sa te bucuri in fiecare tip de joc mil-sim sau joc de we mai ok, mergi pe DMR gen M14 sau un Mk17 etc (cu viteze trebuie sa te incadrezi in regulamentul de limitari la viteza pt fiecare tip de replica si rolul in care se incadreaza (vezi mai sus sectiunea regulament)

Pistolul - bust buy, go for it

Rifle - nu iti recomand GBB aici, f dificil de intretinut, costuri f ridicate pt upgraduri si piese de schimb. Singura out of the box pt joc e KJW M4, in restul trebuie sa bagi pe parcurs f multi bani sa aibe consistenta si performante, in special cele bazate pe sistemul copiat si de celelalte firme de la Western Arms (in afra de WE care ei au mai dezvoltat un pic sistemul,dar la baza tot cu un WA au inceput si ei probleme la fel fara upgrade-uri useless)

Cauta inainte o replica de arma reala care iti palce tie, gen AK/M4,Fn etc si apoi te uiti pe site-uri cam ce oferte gasesti, daca vrei ceva de firma si f buna mergi pe firma VFC sau G&P, daca vrei clona (made in china) mergi pe Asia Electric Gun, Cyma. iar pt Mp5 daca iti place doar seria BT de la Clasic army,restul nu te obosi Razz (si mai nou cele de la Cyma sunt f bune la mp5 ca si constructie)


In rest hai la joc inainte vezi ce iti place si ce rol vrei, si apoi arunca cu bani in stanga si in dreapta Wink



Back to top Go down
SWAT
SAF
SWAT


Posts : 623
Join date : 2010-04-14
Age : 47
Location : Oradea

Salutare Domnilor :D Empty
PostSubject: Re: Salutare Domnilor :D   Salutare Domnilor :D Icon_minitime18/02/11, 11:30 am

Salutare si bine ai venit.
In primul rand hai la joc inainte (cum zicea si hayabusa), vezi ce iti place si ce rol vrei, si apoi arunca cu bani in stanga si in dreapta, ca asa am patit si eu ca incepator, desi le am pe toate trei (sniper, rifle si pistol).
Vino sa le vezi in realitate, vezi ce sfaturi primesti (iti vor fi de folos), si dupa-aia te hotarasti pe ce si cum strici banii.
Bafta.
Back to top Go down
Claudiu M9
A.R.G.U.S
Claudiu M9


Posts : 1021
Join date : 2010-07-16
Age : 41
Location : Oradea

Salutare Domnilor :D Empty
PostSubject: Re: Salutare Domnilor :D   Salutare Domnilor :D Icon_minitime18/02/11, 02:25 pm

salut si bine ai venit Smile

cind vii la joc sa o aduci si pe tipa din poza Embarassed Laughing
Back to top Go down
http://www.saf.youpc.ro./
blood.in.my.sugar




Posts : 702
Join date : 2009-10-26
Age : 37
Location : Oradea

Salutare Domnilor :D Empty
PostSubject: Re: Salutare Domnilor :D   Salutare Domnilor :D Icon_minitime18/02/11, 03:40 pm

Salutare si esti binevenit printre noi.

Daca te intereseaza si parerea mea si eu am vrut sniper si pistol la inceput. Dar am optat pana la urma pe rifle si ma bucur ca am facut asta. Desi imi place rolul de sniper, sincer nu prea ai ce face cu el unde jucam noi si dupa stilul care il jucam, e mai mult prin cladiri (CQB - Close Quarter Combar) unde o replica mare te incurca mai mult decat de ajuta, iar daca e si bolt action(foc cu foc) cum e sniperul, si mai rau.

Eu am optat pe replica pt rolul DMR care e intre sniper si asalt. Dar sa sti ca e totusi cam mare si grea replica si e cam un dezavantaj de multe ori si tot cu pistolul joc cand intru in cladire.

Replica pe gaz, intradevar e foarte faina, daca iti permiti sa o intretii, dupa cum a zis si haya.

Dar cel mai bine e sa vi la cel putin un joc sa vezi replicile noastre, sa le testezi si sa joci, ca altfel sta treaba in realitate.
Back to top Go down
medve
A.R.G.U.S
medve


Posts : 568
Join date : 2011-02-16
Age : 37
Location : Oradea

Salutare Domnilor :D Empty
PostSubject: Re: Salutare Domnilor :D   Salutare Domnilor :D Icon_minitime18/02/11, 04:00 pm

Smile multumesc pt sfaturi dar vreau sa stric banii numai nu aiura...
vreau sa am din toate tipurile de arma ca sa pot decide cind cum vreau... singura problema ii timpul... ca nu pot sa iau pe toate deodata...(CRIZA...)
cunostintele mele sunt 0 despre replici airsoft... (prezentarile e youtube...) as fi mai hotarat daca mas duce la un magazin ca sa le pot lua in mana replicele eventual si sa le inerc.. dar nam lipsa de kilometri....

armele electrice nu stiu de ce dar numi plac... de aia airsoft si nu paintball cca ii mult mai realistic... dece sniper pe arc restul pe gas... stiu parerile pro/contra (cred ca) am studiat deja destule forumuri si pagini...

primul va fii sniperul (de asta sunt cel mai curios Precizie, distanta)
intrebarea de unde sa cumpar?
de la care producator? care model? internetul ii plin cu oferte si pana acum well l96 cu acesorii mi sa parut cel mai rentabil... cu luneta cu bipod ~470 fps 730 ron
https://www.youtube.com/watch?v=we_8oUdhUOs



multumesc pt invitatie
am vazut topicul zile de joc dar acolo nam gasit cind va fii urmatorul intalnire...
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Salutare Domnilor :D Empty
PostSubject: Re: Salutare Domnilor :D   Salutare Domnilor :D Icon_minitime18/02/11, 04:35 pm

Bun Laughing acum daca tot te incapatanezi si faci ca si SWAT Razz odata fixat pe ceva asa mergi inainte, cu toate ca nu ai tinut inca o eplica de airsoft in mana, si te-ai decis pe sniper e alegerea ta, din greseli si pe banii lui invata un jucator in airsoft, the way it is.

Daca vrei si ti cu dintii de sniper, firma pe care personal ti-o recomand e Tokyo Marui, model VSR-10 sau L96. La platforma de VSR-10 ai posibilitate sa mergi pe clona china 100% compatibila cu Tokyo Marui (TM) si la jumate de pret,daca o gasesti pe stoc undeva...

Din review pe utube vad ca iti place, si normal L96 (jucator de cs ) Wink cauta modelul de la TM, e de vreo 1an scos pe piata, si deja gasesti upgradeuri de la firme de top PDI si Laylax.

Partea negativa la un sniper e banii pe care mai trebui sa ii bagi in replica sa te si poti folosi de rolul pe care ti-l asumi (lunetist) Exemplu concret, AEG viteza 110mps raza de actiune 50-55m unele duc si la 65 daca e ingrijit si reglat cum trebuie; sniper viteza 120mps (stock) range 50-60m tu cu incarcare manuala find foc cu foc ai o sansa sa il prinzi din prima ,daca l-ai ratat la prima bila iti iei adio de la runda respectiva pt ca peste 5secunde vor fi 130bb peste tine in full auto.

Eu am un TM VSR G-Spec ca si costuri undeva la 2500 ron cred ca ajung upgradeurile in ea (nu am tras linie si nici nu o fac drunken ) Viteza 161mps, range 85-95m bile 0.36 sau 0.40 sau 0.43 depinde de teren si conditii meteo.

La joc in ultiam vreme nu s-a prea iesit, ultima data aici s-a jucat acu o luna parca, sunt ceva poze cu cei din carei la dupa razboi. Cand se va iesi se va face topic acolo.
Back to top Go down
medve
A.R.G.U.S
medve


Posts : 568
Join date : 2011-02-16
Age : 37
Location : Oradea

Salutare Domnilor :D Empty
PostSubject: Re: Salutare Domnilor :D   Salutare Domnilor :D Icon_minitime18/02/11, 09:23 pm

jujujuj auaua Smile

din start ai depasit limitele mele... tiam zis ca vreau sa investesc bani in jocul asta dar nu pretul unui masina Sad

bugetul e limitat. vreau sniper nu neaparat l96 din cs dar asta era la un pret acceptabil... tu ai venit cu a replica la care pretul incepe la 1200 lei chel ca sa fie replica cu luneta ma costa inca vreo 300 si din 1500 ron am o replica full plastic "sniper" cu 90m/s fata de celalat care costa mult mai putin are viteza 136m/s partea mecanica full metal.... deci ca incepator nu te contrazic poate ca vreau sa arunc banii pe geam dar datele despre cele 2 replici imi zic altceva....

acuma poate ca zici ca fac pe desteptul si de fapt habar nam... dar vreau sa fiu convins... sper ca nu te supar Razz

cand vorbesti de upgradeuri nu te inteleg.... pana acuma nici nu mam gandit ca asa sa aleg replica la care upgradeul nu ma costa mult....
am citit regulile de joc si acolo sunt restrictii... de ce sa ma gandesc cum sa fac replica mai puternic... eventual mai precis...

ce inseamna costuri ridicate la un rifle gbb... ca teoretic cumperi gas, bile, si schimbi garniturile cind ii nevoie... pana acum asa mam gindit eu... Very Happy

iar la un aeg piesele de schimb: bateria, motor, geargox <- mai multe elemente ce poate strica...

pana acum credeam ca gbb ii mai simplu deci mai greu de stricat.... ->mai ieftin de intretinut... (dupa logica mea Razz)


Incodata: fac pe desteptul, de fat habar nam! Very Happy
Back to top Go down
BLACKSTONE
Weekend Warriors
BLACKSTONE


Posts : 1435
Join date : 2009-10-31
Age : 48
Location : Oradea

Salutare Domnilor :D Empty
PostSubject: Re: Salutare Domnilor :D   Salutare Domnilor :D Icon_minitime18/02/11, 10:23 pm

Salutare , am zis ca inervin si eu in dicutia asta.
1)Ideea de baza este faptul ca totdeauna vor fi replici mai scumpe sau mai ieftine cu marci mai renumite sau mai putin renumite. Iar tu ai dreptate in felul tau , o replica mai de marca dar din categoria ieftina poate avea aceeasi caliatate ca si o replica care nu este de marca dar are o calitate mai buna.
Ex : Un Classic Army Sport Line din punctul meu de vedere este mai slab ca si o replica chinezeasca solida .
2) Nimeni dar nimeni nu-ti va recomanda sa-ti cumperi o replica de asalt pe gaz. Daca doresti o replica pe gaz , poti sa-ti cumperi pistol cu incredere , am vazut ca ai vrea KJW . Si eu am KJW si sunt multumit.
3) Eu propun sa incepi cu un pistol si o replica de asalt iar in timp vezi si cu sniperul . Te mai obisnuiesti, mai discuti cu unul altul, mai citesti pe forumuri , incerci cateva modele ...etc.

Replicile pe gaz nu pot fi folosite sub anumite temperaturi. Ex : sub 10 grade nu mai au performante stabile si puterea de tragere fluctueaza de la un foc la altul.
Ai probleme cu garniturile, tot mereu trebuie unse cu silicon, dar in cazul in care intra silicon in camera de HOP-Up , nu mai ai precizie deloc. Astea sunt doar cateva din problemele cu replicle pe gaz.
Recomand cu tarie AEG.


Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Salutare Domnilor :D Empty
PostSubject: Re: Salutare Domnilor :D   Salutare Domnilor :D Icon_minitime18/02/11, 10:37 pm

medve wrote:


cand vorbesti de upgradeuri nu te inteleg.... pana acuma nici nu mam gandit ca asa sa aleg replica la care upgradeul nu ma costa mult....
am citit regulile de joc si acolo sunt restrictii... de ce sa ma gandesc cum sa fac replica mai puternic... eventual mai precis...

Partea asta ai citit-o ? Unde tu practic mai babeste spus, ai nevoie de avantajul distantei fata de un AEG cu 55m raza, in limitele regulamentului de putere la sniper.

hayabusa wrote:


Partea negativa la un sniper e banii pe care mai trebui sa ii bagi in replica sa te si poti folosi de rolul pe care ti-l asumi (lunetist) Exemplu concret, AEG viteza 110mps raza de actiune 50-55m unele duc si la 65 daca e ingrijit si reglat cum trebuie; sniper viteza 120mps (stock) range 50-60m tu cu incarcare manuala find foc cu foc ai o sansa sa il prinzi din prima ,daca l-ai ratat la prima bila iti iei adio de la runda respectiva pt ca peste 5secunde vor fi 130bb peste tine in full auto.
.

Nu prea iti inteleg felul de exprimare,daca se poate sa fi mai atent cu limba romana Smile

Eu ti-am spus, nu iti recomand nimic la snipere in afara de TM si JG, atat. Poti sa cumperi daca vrei ce model doresti, am explicat mai sus partea cu upgradurile si compatibilitatea pieselor de schimb la clone. Vei cumpara Well sau mai stiu eu ce firma in afara de cele 2 si daca iti va crapa ceva in ea, te vi plimba pe la strungari si plin de frustrari ca nu va mai trage cum a tras replica dupa ce a pocnit.

Te lamureste si Q la partea asta daca vrei Smile are experiente deja.

Pe scurt, cumperi si cauta pe net o replica care are la baza sistemul VSR, alegerea iti apartine. Wink

Bafta.

Edit: citeste si topicul asta http://www.airsoftromania.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=6055 Am scris acolo si ce tip de piese ai nevoie in functie de viteza pe care o doresti la replica, Ce trebuie schimbat exact si fara costuri suplimentare. (platforma vsr10)
Back to top Go down
medve
A.R.G.U.S
medve


Posts : 568
Join date : 2011-02-16
Age : 37
Location : Oradea

Salutare Domnilor :D Empty
PostSubject: Re: Salutare Domnilor :D   Salutare Domnilor :D Icon_minitime18/02/11, 11:47 pm

chiar nus roman... doar cetatean Razz exprimare proasta dar se poate intelege Razz

teai suparat hayabusa... si tiam scris ca numai fac pe desteptul...
orice sfat ii bine primit... dar am vrut sa inteleg de ce merita investit atata...

chiar nu ma intelegi... nu vreau sa fiu lunetist dar vreau si o replica cu luneta...

decizia am luat... ramane sniperul well ca una vreau neaparat si nu costa o avere

Iar calitatea.... o se vedem cu timpul... daca ii plictisitor cum ziceti voi o sa tina mult (si daca ii calitate proasta) ca decor de camera Very Happy

cu sistemul gbb numai la rifles ii problema sau si la pistoale? (ca toti ati scris cai alegere buna)


rifle (aeg): ce recomandati?




Back to top Go down
blood.in.my.sugar




Posts : 702
Join date : 2009-10-26
Age : 37
Location : Oradea

Salutare Domnilor :D Empty
PostSubject: Re: Salutare Domnilor :D   Salutare Domnilor :D Icon_minitime19/02/11, 12:07 am

Intervin si eu sa exprim altfel ce a spus haya cu scopul de a completa.

Pe scurt:
Daca vrei sniper, fara bani multi nu o sa ai sanse sa gasesti ceva ce sa faca fatza AEG-urilor. Ai nevoie de un sniper puternic si precis ca sa nu fi in dezavantaj fata de ceilalti jucatori. Toate replicile de sniper ce se vand, "out of the box", nu au putere destul de mare si precizie nici atat si pentru asta ai nevoie de upgrade-uri de piese care sunt destul de costisitoare.

Eu unul nu stiu ce sniper sa iti recomand la pretul la care tu doresti, dar poate te pot ajuta colegii care au deja sniper.

Cand cumperi o replica si nu vrei sa o schimbi in graba, e indicat sa ai in vedere si:
- daca se gasesc piese de schimb pt ea in caz ca se strica(cu cat sunt mai multe piese cu atat mai bine)
- daca gasesti piese compatibile pt upgrade in cazul in care vrei sa faci upgrade, la inceput nu o sa vrei dar cu timpul probabil o sa vrei.

AEG-urile nu se strica asa repede(asta daca nu te bagi si umblii in gearbox), si nu prea schimbi pe ele decat guma de hop-up care e pe la 30-40 de lei.

Problema cu replicile pe gaz este si ca, gazul e cam scump 30-40 de lei un tub de 1100 ml, care daca ai replica auto se cam duce repede dupa parerea mea.
Back to top Go down
blood.in.my.sugar




Posts : 702
Join date : 2009-10-26
Age : 37
Location : Oradea

Salutare Domnilor :D Empty
PostSubject: Re: Salutare Domnilor :D   Salutare Domnilor :D Icon_minitime19/02/11, 12:16 am

medve wrote:
chiar nus roman... doar cetatean Razz exprimare proasta dar se poate intelege Razz

stai linistit ca eu unul sunt roman dar tot nu am o exprimare de invidiat Razz

medve wrote:
cu sistemul gbb numai la rifles ii problema sau si la pistoale? (ca toti ati scris cai alegere buna)

Si la pistoale mai sunt probleme, la garnituri, incarcatoare, dar in principiu daca mergi pe un model fiabil si ai grija sa il intretii bine(sa il ungi cu silicon si sa-l cureti) nu cred ca o sa ai probleme. Nici nu-l folosesti atata ca si o replica rifle.
Back to top Go down
SWAT
SAF
SWAT


Posts : 623
Join date : 2010-04-14
Age : 47
Location : Oradea

Salutare Domnilor :D Empty
PostSubject: Re: Salutare Domnilor :D   Salutare Domnilor :D Icon_minitime19/02/11, 04:58 pm

Salutare si revin din nou.
Magazine de airsoft in Ardeal nu o sa gasesti, decat la Piatra-Neamt si Bucuresti. Daca chiar vrei sa pipai niste replici, vino la joc si o sa ai ocazia si o sa fii satisfacut, apoi te hotarasti ce-ti cumperi.
Cat pentru marci de replici (cum spuneau si unii colegi despre mine cum ca as fi incapatanat, si nu ma supar pe ei ca m-au dat exemplu, pt.ca asa sunt), iti recomand cu tarie Tokio Marui sau Clasic Army; deoarece daca iei o chinezarie si vrei sa o up-gradezi cu piese gen TM sau CA , v-a trebui sa le ajustezi, si asta o sa te coste in plus.
Eu de ex. mi-am luat un rifle second-hand, de firma, si nu-mi pare rau. I-am schimbat decat bateria si ca up-grade un arc.
Astea au fost sfaturile, decizia iti apartine.
Back to top Go down
rrazak

rrazak


Posts : 280
Join date : 2010-07-13
Age : 44
Location : Valea lui Mihai

Salutare Domnilor :D Empty
PostSubject: Re: Salutare Domnilor :D   Salutare Domnilor :D Icon_minitime19/02/11, 05:53 pm

permetez-mois, mes camarades....
...sigur, daca ti-ai pus in cap sa fie Sniper, pai sniper sa fie...dar in primul rand ia-ti o pereche de ochelari, du-te la un joc cu mainile in jeburi, pune mana pe una, pune mana pe alta (replici, biensur, nu altceva... Shocked ), si parca vad ca a doua zi vei sta pe internet, studiind ofertele de pret de la AEG-uri.
... si as mai zice ceva: nu trebuie sa faci investitii de mii de lei ca sa te simti bine pe teren. Eu de exemplu mi-am luat un MP5 PDV folosit cu oarece 300 bani, de care-s foarte multumit. Nu zic ca nu mi-as dori un Ak 47 Specnaz full metal (actualmente) de 100 m/s, dar la nivel de experiment a fost foarte-foarte OK o replica folosita, cu care, cu putina intelegere din partea celor care si-au facut upgradeuri la replici, faci fata la jocuri..............
in rest: Koszonjuk hogy reszvetelevel emelni fogja jatekaink szinvonalat! (Multumim pentru ca prin prezenta dvs. ridicati prestigiul jocurilor noastre!)
Back to top Go down
medve
A.R.G.U.S
medve


Posts : 568
Join date : 2011-02-16
Age : 37
Location : Oradea

Salutare Domnilor :D Empty
PostSubject: Re: Salutare Domnilor :D   Salutare Domnilor :D Icon_minitime19/02/11, 06:35 pm

oooo multumesc frumos pt sfaturi Smile (sunt de folos) si invitatii.

astept organizarea urmatorului meeting Smile
sper ca no sa am alta treba atunci...
daca se poate as mai chema ince pe 2 prieteni curiosi ca mine (aproape Very Happy)


planurile mele:
in urmatoare luni cumpar primul replica (mai mult ca sigur va fi una cu luneta)
pretul maxim 800

in iulie termin leasingul cheers bounce bounce bounce
si atunci cred ca o sami iau in fiecare saptamana ceva Smile(bocanci, manusi, casti etc.)

eu si atunci o sa ma bucur de replici daca no sa ies niciodata la joc si ar fii numai decor... (stiu sunt complet nebun Razz si voi ati scris undeva ca replicile trebuie tratate ca si cele reale... Razz)

swat numai stiu unde am citit dar trebuie sa fie si in arad sau timisoara magazin(numai stiu.. careva)

voi nu stiti pe nimeni care vinde ceva arme second?



Back to top Go down
BLACKSTONE
Weekend Warriors
BLACKSTONE


Posts : 1435
Join date : 2009-10-31
Age : 48
Location : Oradea

Salutare Domnilor :D Empty
PostSubject: Re: Salutare Domnilor :D   Salutare Domnilor :D Icon_minitime19/02/11, 07:12 pm

Ma bucur ca ai luat o decizie in legatura cu replica.
Poti gasi lucruri second pe : http://airsoft-timisoara.ro/forum/viewforum.php?f=3&sid=87818214837adaeb942be1819d24604f
Ai sa vezi si tu ca cel mai important e sa vii la un joc sa vezi exact cum e si dupa asta vei putea lua o decizie mult mai usor in legatura cu ce gen de replica vrei sa-ti cumperi.
Oricum nu te stresa , si noi ne-am cumparat echipamentul pas cu pas .
Mai poti comanda si de aici: http://www.taiwangun.com/ au preturi bune si ajung in tara in max 5-6 zile din momentul platii.

Bafta si te anuntam cand iesim la joc .Poti aduce cu tine linistit si alti prieteni , bineinteles.
Back to top Go down
blood.in.my.sugar




Posts : 702
Join date : 2009-10-26
Age : 37
Location : Oradea

Salutare Domnilor :D Empty
PostSubject: Re: Salutare Domnilor :D   Salutare Domnilor :D Icon_minitime21/02/11, 12:48 am

Si aici mai gasesti replici second, dar trebuie sa iti faci cont cred sa vezi topicul, dar nu sunt sigur, vezi tu: http://www.airsoftromania.com/forum/viewforum.php?f=23
Back to top Go down
MILU
SAF
MILU


Posts : 720
Join date : 2009-11-20
Age : 45
Location : Oradea

Salutare Domnilor :D Empty
PostSubject: Re: Salutare Domnilor :D   Salutare Domnilor :D Icon_minitime25/02/11, 01:37 pm

Bine ai venit
Back to top Go down
Sponsored content





Salutare Domnilor :D Empty
PostSubject: Re: Salutare Domnilor :D   Salutare Domnilor :D Icon_minitime

Back to top Go down
 
Salutare Domnilor :D
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Airsoft Oradea :: Regulament airsoft :: Colţul incepătorului-
Jump to: