Airsoft Oradea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Airsoft Oradea forum Club Sportiv Weekend Warriors Team
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 Salutari comunitatii Airsoft din Oradea

Go down 
+6
SWAT
Tschecke
Claudiu M9
MILU
blood.in.my.sugar
Zuky
10 posters
AuthorMessage
Zuky




Posts : 11
Join date : 2010-11-02
Location : Oradea

Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Empty
PostSubject: Salutari comunitatii Airsoft din Oradea   Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Icon_minitime04/11/10, 11:06 am

Buna ziua. Numele meu este Zuchiathi Csaba si sunt administratorul firmei PaintballWorld Oradea. Recent am aflat despre existenta acestui forum si am ramas placut surprins de ceea ce am vazut in pozele realizate cu ocazia iesirilor voastre. De multe ori sunt intrebat de clientii mei care sunt diferentele si asemanarile intre Airsoft si Paintball, iar eu nu le pot da prea multe detalii deoarece pana acum nu am avut placerea de a cunoaste un jucator de airsoft care sa imi prezinte in ce consta echipamentul si jocul. Cu permisiunea voastra, as dori sa va insotesc la un joc pentru ca personal si eu sunt foarte curios de diferentele dintre cele doua jocuri.
Back to top Go down
http://www.paintballbihor.ro
blood.in.my.sugar




Posts : 702
Join date : 2009-10-26
Age : 37
Location : Oradea

Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Empty
PostSubject: Re: Salutari comunitatii Airsoft din Oradea   Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Icon_minitime04/11/10, 01:16 pm

Buna si bine-ai venit pe forumul nostru!

Esti binevenit oricand la jocurile noastre, te rog sa iti anunti prezenta la categoria: Zile de joc, se face o iesire chiar Duminica asta si esti binevenit sa ni te alaturi. Intalnirea va fi la ora 12 la benzinaria Lukoil in capat la Nufaru si de acolo se merge la locatia de joc.

Te rog sa nu uiti sa studiezi regulamentul inainte de a veni la joc. Daca ai nelamuriri, te rog nu ezita sa intrebi.

Cu respect,
Alex
Back to top Go down
MILU
SAF
MILU


Posts : 720
Join date : 2009-11-20
Age : 45
Location : Oradea

Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Empty
PostSubject: Re: Salutari comunitatii Airsoft din Oradea   Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Icon_minitime04/11/10, 01:36 pm

Bine ai venit
Hai la joc si o sa vezi ca o sa vi in continuare Smile
Back to top Go down
Claudiu M9
A.R.G.U.S
Claudiu M9


Posts : 1021
Join date : 2010-07-16
Age : 41
Location : Oradea

Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Empty
PostSubject: Re: Salutari comunitatii Airsoft din Oradea   Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Icon_minitime04/11/10, 02:37 pm

bine ai venit Smile
Back to top Go down
http://www.saf.youpc.ro./
Tschecke
Weekend Warriors
Tschecke


Posts : 456
Join date : 2010-01-17
Age : 52
Location : Oradea

Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Empty
PostSubject: Salutari comunitatii Airsoft din Oradea   Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Icon_minitime04/11/10, 06:48 pm

Bine ai venit, Isten hozott!
Back to top Go down
Zuky




Posts : 11
Join date : 2010-11-02
Location : Oradea

Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Empty
PostSubject: Re: Salutari comunitatii Airsoft din Oradea   Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Icon_minitime04/11/10, 06:55 pm

Multumesc pentru primirea calduroasa. Sper sa pot sa ma alatur voua chiar in aceasta Duminica, dar depind foarte mult de clienti. Totodata, as vrea sa va mentionez ca am deschis un teren pe Clea Borsului nr. 45. Este vorba de un complex de 4 hale plus teren aferent destul de mare. Daca vreti sa incercati terenuri noi si ceea ce avem noi se preteaza pentru airsoft, va pun cu cea mai mare placere la dispozitie locatia. Acces avem doar intr-o singura hala din cele 4( doar una este inchiriata de mine) dar din 15 Noiembrie voi ramane singur in curte deci si in jurul celorlalte hale se va putea juca. Eventual va astept sa faceti o vizita si sa decideti voi daca este ok.
Back to top Go down
http://www.paintballbihor.ro
MILU
SAF
MILU


Posts : 720
Join date : 2009-11-20
Age : 45
Location : Oradea

Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Empty
PostSubject: Re: Salutari comunitatii Airsoft din Oradea   Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Icon_minitime04/11/10, 08:04 pm

Pai daca duminica nu ai clienti si nu incurcam venim pe terenul tau si jucam niste CQB
Asa vezi si tu cum ii si noi avem teren Wink Wink
Back to top Go down
SWAT
SAF
SWAT


Posts : 623
Join date : 2010-04-14
Age : 47
Location : Oradea

Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Empty
PostSubject: Re: Salutari comunitatii Airsoft din Oradea   Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Icon_minitime04/11/10, 08:21 pm

Salutare si bine te-am gasit!.
Speram sa te simti bine alaturi de noi.


Last edited by SWAT on 04/11/10, 10:08 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sheep
Weekend Warriors
Sheep


Posts : 757
Join date : 2009-10-26
Age : 39
Location : Oradea

Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Empty
PostSubject: Re: Salutari comunitatii Airsoft din Oradea   Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Icon_minitime04/11/10, 08:41 pm

Salut Bine ai venit
Back to top Go down
Zuky




Posts : 11
Join date : 2010-11-02
Location : Oradea

Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Empty
PostSubject: Re: Salutari comunitatii Airsoft din Oradea   Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Icon_minitime04/11/10, 11:57 pm

Va voi tine la curent in legatura cu week-endul . Trebuie sa vad si cum sta firma italiana din curte cu mutatul. Exista posibilitatea ca sa fie tiruri parcate in curte ceea ce ne incurca . Dar va astept sa faceti o vizita la teren sa vedeti daca este ideala locatia pentru voi, urmand ca dupa data de 15 sa si jucam acolo.
Back to top Go down
http://www.paintballbihor.ro
SWAT
SAF
SWAT


Posts : 623
Join date : 2010-04-14
Age : 47
Location : Oradea

Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Empty
PostSubject: Re: Salutari comunitatii Airsoft din Oradea   Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Icon_minitime05/11/10, 08:22 am

Asteptam cu nerabdare sa va facem o vizita.


Last edited by SWAT on 05/11/10, 08:32 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sheep
Weekend Warriors
Sheep


Posts : 757
Join date : 2009-10-26
Age : 39
Location : Oradea

Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Empty
PostSubject: Re: Salutari comunitatii Airsoft din Oradea   Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Icon_minitime05/11/10, 08:28 am

In weekendul acesta mergem la locatia noastra, weekendul urmator daca ne primesti poate ca facem o vizita la voi, desigur doar dupa ce am facut o vizita, si ii sigur ca nu deranjam pe nimeni.


Multumim mult pentru propunere.
Back to top Go down
Zuky




Posts : 11
Join date : 2010-11-02
Location : Oradea

Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Empty
PostSubject: Re: Salutari comunitatii Airsoft din Oradea   Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Icon_minitime05/11/10, 03:32 pm

Cu multa placere. Din cate stiu eu, bilele de airsoft nu lasa urme ca bilele de paintball ( corectati-ma daca gresesc). Deci teoretic nu avem pe cine sa incurcam atata timp cat duminica nu prea este activitate in zona respectiva in afara noastra.
Back to top Go down
http://www.paintballbihor.ro
MILU
SAF
MILU


Posts : 720
Join date : 2009-11-20
Age : 45
Location : Oradea

Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Empty
PostSubject: Re: Salutari comunitatii Airsoft din Oradea   Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Icon_minitime05/11/10, 05:30 pm

Nu gresesti, nu lasa urme (majore), nu dor asa tare (adica aproape de loc), etc
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Empty
PostSubject: Re: Salutari comunitatii Airsoft din Oradea   Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Icon_minitime05/11/10, 05:37 pm

Ciao Zuky, bine ai venit.

Strict diferenta dintre airsoft si paintball, vorbind de modul de joc nu exista. Scenarii se pot face in ambele sporturi, dar paintball-ul (PB) e mai mult cunoscut prin tipul de jocuri speed ball. Daca e sa diferentiezi sporturile prin ceva anume, probabil ar fi doar prin faptul ca airsoftul se axeaza mai mult pe armamentul real, dar asta deja se intampla si in paintball, si de vreo cativa ani prin armele de tip rap4.

Replicile de airsoft fata de armele de paintball, se diferentiaza prin modul de replicare al armelor reale, sistemul de propulsie (4tipuri), si bila.

Replicile de airsoft sunt pe spring, cu incarcare manuala dupa fiecare tragere, AEG (airsoft electric gun) unde sunt propulsate cu ajutorul unei baterii, iti invarte un motor care angreneaza un piston unde se face compresia de aer, pe gaz (care pot recrea si recul in functie de model, si tot aici ar intra si pe co2.

Bilele sunt de 6mm fata de 1cm, si sunt pline in interior, plastic suflat. La impact in functie de viteza de propulsie a bilei si calitatea lor se vor sparge si fragmenta sau raman intregi. *bb nu se refolosesc odata folosite.

Ca si echipament, in airsoft pt ca nu lasa urme, jucatorii tind sa recreeze echipamentul unitatilor reale (majoritatea 80% restul de 20% vin cu ce au si in genere sunt "jucatori" amatori, entuziasti care vor doar sa isi descarce nervii la sf de saptamana)

In ambele regulile de siguranta minime sunt protejarea ochilor, in airsoft pt ca bb nu are o velocitate atat de mare ca si la paintball, majoritatea jucatorilor optaza pt ochelari si nu o masca full face.

Inca o diferenta destul de mare intre cele 2, e ca airsoftul nu lasa urme pe haine se bazeaza mai mult pe un sistem de incredere, si moral. Aici in genere se face diferenta intre caracterul jucatorului de paintball si cel de airsoft.

Pe scurt astea ar fi, daca e sa le pipai ti in mana, va fi daca vi la un joc. Wink

P.S. img de mai jos mai mult e o explicatie si mai pe scurt, fara sa le aduc vreo ofensa jucatorilor de paintball Smile
Salutari comunitatii Airsoft din Oradea MilSimEvolutionPoster
Back to top Go down
Zuky




Posts : 11
Join date : 2010-11-02
Location : Oradea

Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Empty
PostSubject: Re: Salutari comunitatii Airsoft din Oradea   Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Icon_minitime05/11/10, 08:09 pm

Sincer abia astept sa vad un echipament de airsoft. Sunt curios mai ales de precizia si distanta de tragere a acestor arme. Deocamdata pe duminica sunt liber, daca nu se schimba situatia voi veni si eu cu voi. Voi anunta sambata seara pe forum la sectiunea Zile de joc. O seara placuta

P.S : Foarte tare poza Smile)
Back to top Go down
http://www.paintballbihor.ro
BOPE4

BOPE4


Posts : 85
Join date : 2010-05-22
Age : 41
Location : Oradea/Nagyvarad

Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Empty
PostSubject: Re: Salutari comunitatii Airsoft din Oradea   Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Icon_minitime05/11/10, 08:27 pm

poza e magnifica
Back to top Go down
bazooka




Posts : 328
Join date : 2009-11-20
Age : 49

Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Empty
PostSubject: Re: Salutari comunitatii Airsoft din Oradea   Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Icon_minitime05/11/10, 09:51 pm

Doamne cat poate fi de realista poza asta!Multam Seba!
Back to top Go down
Claudiu M9
A.R.G.U.S
Claudiu M9


Posts : 1021
Join date : 2010-07-16
Age : 41
Location : Oradea

Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Empty
PostSubject: Re: Salutari comunitatii Airsoft din Oradea   Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Icon_minitime06/11/10, 08:16 am

hayabusa wrote:
https://2img.net/h/i244.photobucket.com/albums/gg40/akaslick50photos/MilSimEvolutionPoster.jpg
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
bestiala poza
Back to top Go down
http://www.saf.youpc.ro./
Sponsored content





Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Empty
PostSubject: Re: Salutari comunitatii Airsoft din Oradea   Salutari comunitatii Airsoft din Oradea Icon_minitime

Back to top Go down
 
Salutari comunitatii Airsoft din Oradea
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Airsoft Oradea :: Regulament airsoft :: Colţul incepătorului-
Jump to: