Airsoft Oradea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Airsoft Oradea forum Club Sportiv Weekend Warriors Team
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g??

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Ciulimo




Posts : 20
Join date : 2010-08-15
Age : 46
Location : Oradea

Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g?? Empty
PostSubject: Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g??   Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g?? Icon_minitime15/08/10, 07:42 pm

Salut
Tot timpu am avut a love thing pentru revolvere, as vrea sa-mi achizitionez un revolver Dan Wesson cu teava de 8" care e facut complet din metal mai putin manerul unde e gasim si plastic abc. Dupa cum multi stiu revolverul asta e o arma cu co2 care dezvolta putere destul de mare.

As vrea sa stiu daca acest revolver se poate deteriora strica daca folosesc la el bile de otel de 0.86g si daca este capabil sa sparga o sticla( de bere sau suc ) cu astfel de bile. Sunt un novice in airsoft si as vrea sa incep sa trag putin la tinta pentru antrenament dar pe langa asta as dori sa trag cu bile de otel fiindca am nevoie sa simt ca am in mana o arma ce are putere.
Vreau sa fie clar si sa nu trageti concluzii gresite, nu vreau sa folosesc bile de otel cu gramaj mare pe animale sau pe persoane in scopuri de razbunare sau childish fun. tot ce-mi doresc este sa simt ca trag cu o arma.
Daca cineva stie rapsunsurile la aceste 2-a intrebari rog sa ma dumereasca si pe mne.
Multumesc anticipat!!

Back to top Go down
MILU
SAF
MILU


Posts : 720
Join date : 2009-11-20
Age : 45
Location : Oradea

Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g?? Empty
PostSubject: Re: Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g??   Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g?? Icon_minitime15/08/10, 09:05 pm

Salut
Nu vreau sa te dezamagesc dar replicile de airsoft sunt pentru sport si pentru a impusca coechipieri, ceea ce insamna ca nu sunt ca si cele reale cum ti-ai dori tu "tot ce-mi doresc este sa simt ca trag cu o arma" de aceea se numesc replici si nu arme.
Puterea LEGALA de foc admisa pentru replici cred ca este de 200m/sec iar replicile admise la joc sunt de max 170.
Despre revolver nu stiu nimic sa iti zic

Respect
Emil

P.S.
Iti mai recomand sa citesti regulamentul
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g?? Empty
PostSubject: Re: Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g??   Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g?? Icon_minitime15/08/10, 09:09 pm

Ok, cred ca ai inceput putin cu stangul.

Airsoft + bile de otel + co2 + viteze de peste 170-180mps = no go Smile

La jocurile pe care le desfasuram, replica va fi masurata pe cronograf cu bile de 0.20, si care trebuie sa se incadreze intr-o anumita categorie. Pistoalele sunt considerare ca replici secundare, viteza maxima admisa la CQB este de 110mps. Viteza de 110 e pt replicile principale AEG-urile ,iar la pistoale de obicei max 100mps ar fi maximul pt a nu avea MED ( distanta minima de angajare) in cladire.

Daca ti neaparat sa iti cumperi replica respectiva, o vei lua doar pt placerea personala si tras in curte in doze.

Legat de maximul vitezei la joc de 170mps sau 180 in caz ca e pe gaz replica, se accepta doar la replicile cu luneta (snipere) cu incarcare manuala. Acei 170mps sunt scosi cu bile de 0.20.
Back to top Go down
Ciulimo




Posts : 20
Join date : 2010-08-15
Age : 46
Location : Oradea

Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g?? Empty
PostSubject: Re: Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g??   Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g?? Icon_minitime15/08/10, 09:22 pm

Revolverul l-am comandat sa-mi satisfac un capriciu, binenteles ca nu ma gandeam sa vin cu el la un joc airsoft sa trag cu bile de otel in voi la peste 300ms. Am precizat in primu post din thread pe ce vreau sa-l folosesc.
Intradevar nu stiam ca nu e admis nici ca side arm folosind bile normale de 0.20 in regulamentul airsoft, mai trebuie sa citesc multe(Emil , am sa citesc regulamentul).

Sper ca nu va stresez dar revin cu intrebarea, pot sau nu pot sa stric revolveru cu bile de otel?
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g?? Empty
PostSubject: Re: Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g??   Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g?? Icon_minitime15/08/10, 09:27 pm

Personal nu am vazut nici auzit de la careva sa foloseasca bile de otel si sa traga la tinta cu asa ceva. Intreaba magazinul de unde l-ai luat,daca pierzi garantia in caz ca folosesti bile de otel.
Back to top Go down
Q
Weekend Warriors
Q


Posts : 235
Join date : 2009-10-27
Age : 38
Location : OradeaCity

Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g?? Empty
PostSubject: Re: Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g??   Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g?? Icon_minitime15/08/10, 09:56 pm

vezi ca si pustile de cu aer comprimat trag de la viteza 220 m/s in sus au calibri foarte apropiat de airsoft si trebuiesc permis la ele, in caz ca te prinde cu o pusca cu aer comprimat fara [ermis=inchisoare.
cu cele ce am citit risti si tu propria ta libertate fatza de organe Razz
in plus si cu bile de plastic si putere mai mica ai acelas senzatie Razz;)
Back to top Go down
Ciulimo




Posts : 20
Join date : 2010-08-15
Age : 46
Location : Oradea

Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g?? Empty
PostSubject: Re: Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g??   Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g?? Icon_minitime15/08/10, 09:58 pm

Multumesc de raspunsuri si atentionari.
Back to top Go down
MILU
SAF
MILU


Posts : 720
Join date : 2009-11-20
Age : 45
Location : Oradea

Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g?? Empty
PostSubject: Re: Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g??   Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g?? Icon_minitime15/08/10, 11:10 pm

Eu personal cred si sper ca ai confundat fps cu mps ca atunci ar fi mai bine
Ca altfel poate cand iti vine replica poate o sa vina si cu persoane in negru si cu masca pe cap Smile Smile
Back to top Go down
Ciulimo




Posts : 20
Join date : 2010-08-15
Age : 46
Location : Oradea

Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g?? Empty
PostSubject: Re: Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g??   Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g?? Icon_minitime15/08/10, 11:24 pm

BOPE2 wrote:
Eu personal cred si sper ca ai confundat fps cu mps ca atunci ar fi mai bine
Ca altfel poate cand iti vine replica poate o sa vina si cu persoane in negru si cu masca pe cap Smile Smile

Da, se pare ca am vorbit fara mine. Probabil am citit de fps pe undeva. Viteza este de 165mps. Link : http://www.airsoft.ro/productdetails.php?idprodus=1707
Back to top Go down
Q
Weekend Warriors
Q


Posts : 235
Join date : 2009-10-27
Age : 38
Location : OradeaCity

Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g?? Empty
PostSubject: Re: Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g??   Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g?? Icon_minitime16/08/10, 08:43 am

scriei la T.Bone pm el asa stiu ca mai are una care e de vanzare Wink
Back to top Go down
Sponsored content





Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g?? Empty
PostSubject: Re: Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g??   Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g?? Icon_minitime

Back to top Go down
 
Replica Dan Wesson 8" cu bile de otel 0.86g??
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» de vanzare dan wesson 4inch
» Vand revolver Dan Wesson 8''
» pachet revolver Dan Wesson 4''
» De vanzare Dan Wesson 8 inch
» vand pistol CyberGun Smith & Wesson M&P40 GBB-vandut

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Airsoft Oradea :: Discutii generale :: Replici de airsoft-
Jump to: