Airsoft Oradea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Airsoft Oradea forum Club Sportiv Weekend Warriors Team
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 probleme incarcator pistol CO2 Beretta M9 WELL

Go down 
2 posters
AuthorMessage
efendy1980
Weekend Warriors
efendy1980


Posts : 67
Join date : 2017-03-31
Age : 43
Location : Oradea

probleme incarcator pistol CO2 Beretta M9 WELL Empty
PostSubject: probleme incarcator pistol CO2 Beretta M9 WELL   probleme incarcator pistol CO2 Beretta M9 WELL Icon_minitime12/02/18, 11:48 am

Salutare,

Daca cineva se pricepe la repararea sau verificarea incarcatoarelor de pistol pe CO2, sau daca cunoaste pe cineva care se pricepe, rog sa-mi zica. Problema e ca, la tragere, unele incarcatoare nu reusesc sa faca ciclul complet al pistolului si sa lase ciocanul in poztia de armare, iar astfel partea ciocanului care apasa pe valva incarcatorului ramane in pozitia avansata, descarcand tot gazul din incarcator dupa prima tragere (s-ar putea spune ca problema ar putea veni si de la internele pistolului, dar din moment ce un incarcator din 5 functioneaza, tind sa cred ca incarcatoarele sunt problema)

Merci!!!
Back to top Go down
kgbpower
Weekend Warriors
kgbpower


Posts : 252
Join date : 2011-10-14
Age : 37
Location : Oradea

probleme incarcator pistol CO2 Beretta M9 WELL Empty
PostSubject: Re: probleme incarcator pistol CO2 Beretta M9 WELL   probleme incarcator pistol CO2 Beretta M9 WELL Icon_minitime13/02/18, 11:45 am

toleranta/ deteriorari la conexiunea buteliei.


https://www.youtube.com/watch?v=YgsM89aZfqg
Back to top Go down
efendy1980
Weekend Warriors
efendy1980


Posts : 67
Join date : 2017-03-31
Age : 43
Location : Oradea

probleme incarcator pistol CO2 Beretta M9 WELL Empty
PostSubject: Re: probleme incarcator pistol CO2 Beretta M9 WELL   probleme incarcator pistol CO2 Beretta M9 WELL Icon_minitime14/02/18, 03:50 pm

Merci Adi. Dar din cate vad in clip, tipul are probleme cu scurgerea CO2-ului din incarcator sau direct din tubul de CO2. Problema la mine e ca mie nu-mi scapa gazul din incarcator si nici din tubul de CO2 dupa ce-l pun in incarcator, si nici alta scurgere nu am (pot sa las tubul de CO2 in incarcator si o saptamana, ca nu pierde gaz). Doar dupa ce trag prima bila, atunci gazul continua sa iesa pe partea de sus a incarcatorului si merge pe teava pistolului afara, din cauza ca ciocanul cocosului ramane apasat pe valva incarcatorului. Oarecum, gazul de la prima tragere face doar jumate de cursa de blowback si nu reseteaza pozitia cocosului.
Back to top Go down
Sponsored content





probleme incarcator pistol CO2 Beretta M9 WELL Empty
PostSubject: Re: probleme incarcator pistol CO2 Beretta M9 WELL   probleme incarcator pistol CO2 Beretta M9 WELL Icon_minitime

Back to top Go down
 
probleme incarcator pistol CO2 Beretta M9 WELL
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Vand Pistol KJW Beretta M9
» Mag Beretta M9
» Beretta M9- Gas+Co2 si ALTELE
» Ghid pentru dezasamblare/asamblare Beretta HFC m190/199
» Vind toc pistol ACU

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Airsoft Oradea :: Discutii generale :: Upgrade-uri, probleme, reparatii-
Jump to: