Airsoft Oradea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Airsoft Oradea forum Club Sportiv Weekend Warriors Team
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 Magpul M-Version PMAGs & EMAGs

Go down 
3 posters
AuthorMessage
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Empty
PostSubject: Magpul M-Version PMAGs & EMAGs   Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Icon_minitime28/03/10, 08:42 pm

Noile versiuni de care ii spuneam azi lui Andrei la joc, de maguri cum am eu de la Magpul, si vor scoate si EMAG destinat armelor europene, cum avem si in airsoft HK416 si G36 si FN , abia astept ! Razz

Pretul lor e 23$ same ca si versiunea veche de PMAG! cheers

Quote :
Magpul PTS M-Version PMag (120rnd) - Black

PTS PMAG (Polymer MAGazine) - M Version is a lightweight polymer magazine (spring type 120 Rounds 6mm BB Pellet magazine) for Airsoft AEGs.
It features an advanced impact resistant polymer construction and a pop-off Impact Cover for storage.

The latest revision has been updated with a new body ribbing design. The Impact cover can now be snapped
onto the floorplate with not in use to prevent possible loss.


*made by DuPont polymer

*pop-off Impact Cover for storage

*the Impact Cover can be snapped onto the Floorplate

*new body ribbing design
Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Mpts043_1




Quote :
Magpul PTS EMag (120rnd) - Black

The PTS EMAG (Export MAGazine) is a lightweight polymer magazine for Airsoft AEG that features a number of
aesthetic and functional changes from the original PMAG. While EMAG remains 100% compatible with the Airsoft
M4/M16 platform, its unique geometry is optimized for Airsoft 416, SCAR, SA-80, IMI Tavor AEG, and more.

The EMAG features a pop-off Impact/Dust Cover to prevent dirt. When not in use, the dust cover can be
stored on the magazine floorplate.

Capacity: 120 rounds 6mm BB Pellet.

*made by DuPont polymer

*unique geometry is optimized for Airsoft HK 416, FN SCAR, SA-80, IMI Tavor AEG

*a pop-off impact / Dust Cover to prevent dirt.

*the Cover can be snapped onto the Floorplate
Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Mpts044_1
Back to top Go down
blood.in.my.sugar




Posts : 702
Join date : 2009-10-26
Age : 37
Location : Oradea

Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Empty
PostSubject: Re: Magpul M-Version PMAGs & EMAGs   Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Icon_minitime28/03/10, 09:27 pm

is mai faine alealalte dupa parerea mea
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Empty
PostSubject: Re: Magpul M-Version PMAGs & EMAGs   Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Icon_minitime28/03/10, 09:29 pm

Ce le am eu?
Back to top Go down
blood.in.my.sugar




Posts : 702
Join date : 2009-10-26
Age : 37
Location : Oradea

Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Empty
PostSubject: Re: Magpul M-Version PMAGs & EMAGs   Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Icon_minitime28/03/10, 09:59 pm

aha
Back to top Go down
bazooka




Posts : 328
Join date : 2009-11-20
Age : 49

Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Empty
PostSubject: Re: Magpul M-Version PMAGs & EMAGs   Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Icon_minitime28/03/10, 10:17 pm

sincer imi plac
Very Happy
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Empty
PostSubject: Re: Magpul M-Version PMAGs & EMAGs   Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Icon_minitime28/03/10, 10:24 pm

Intr-un fel da, imi plac mai mult astea prima versiune. PTS le-au scos sa tina pasul cu ultimele produse la la Magpul, iar Magpul le-a adus inbunatatiri, in functie de cerintele operatorilor din teren. De ex le-a marit suprafata de grip, sa le poti extrage mai usor din buzunare la fel si forma patratelor de pe laterale sa fie prinse mai usor cu palma.

Sa fie disponibile doar, si imi iau si din astea noi M Version vreo 2-3 si EMAG vreai 3 pt HK416. Ca astea normale nu intra in el.

Cel mai mult vreau sa vad pt SR25 sa iti iei si u! Very Happy
Back to top Go down
bazooka




Posts : 328
Join date : 2009-11-20
Age : 49

Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Empty
PostSubject: Re: Magpul M-Version PMAGs & EMAGs   Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Icon_minitime28/03/10, 10:25 pm

hayabusa wrote:
Intr-un fel da, imi plac mai mult astea prima versiune. PTS le-au scos sa tina pasul cu ultimele produse la la Magpul, iar Magpul le-a adus inbunatatiri, in functie de cerintele operatorilor din teren. De ex le-a marit suprafata de grip, sa le poti extrage mai usor din buzunare la fel si forma patratelor de pe laterale sa fie prinse mai usor cu palma.

Sa fie disponibile doar, si imi iau si din astea noi M Version vreo 2-3 si EMAG vreai 3 pt HK416. Ca astea normale nu intra in el.

Cel mai mult vreau sa vad pt SR25 sa iti iei si u! Very Happy
is super cheers
Back to top Go down
blood.in.my.sugar




Posts : 702
Join date : 2009-10-26
Age : 37
Location : Oradea

Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Empty
PostSubject: Re: Magpul M-Version PMAGs & EMAGs   Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Icon_minitime28/03/10, 10:36 pm

pai si io sper sa iasa pt Sr25, ca decat sa dau 20$ pe alea normale, mai bine imi iau d-astea ca arata mai fain.
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Empty
PostSubject: Re: Magpul M-Version PMAGs & EMAGs   Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Icon_minitime28/03/10, 10:42 pm

Si functioneaza! Mad
Back to top Go down
blood.in.my.sugar




Posts : 702
Join date : 2009-10-26
Age : 37
Location : Oradea

Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Empty
PostSubject: Re: Magpul M-Version PMAGs & EMAGs   Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Icon_minitime29/03/10, 11:48 am

Da amu ma gandesc ca de functionat, functioneaza si alea de metal la 20$ ca totusi nu is STAR la 5$ bucata Smile

Desi nu ma indoiesc ca P-Mag-urile functioneaza si mai bine.
Back to top Go down
Sponsored content





Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Empty
PostSubject: Re: Magpul M-Version PMAGs & EMAGs   Magpul M-Version PMAGs & EMAGs Icon_minitime

Back to top Go down
 
Magpul M-Version PMAGs & EMAGs
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Airsoft Oradea :: Discutii generale :: Accesorii-
Jump to: