Airsoft Oradea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Airsoft Oradea forum Club Sportiv Weekend Warriors Team
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 ce parere aveti de asta?

Go down 
+8
aliex
medve
SWAT
raynor009
marius914273
BLACKSTONE
hayabusa
Bobikul
12 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
goliath
Weekend Warriors
goliath


Posts : 704
Join date : 2012-06-18
Age : 43
Location : Oradea

ce parere aveti de asta?  - Page 2 Empty
PostSubject: re   ce parere aveti de asta?  - Page 2 Icon_minitime21/02/13, 06:17 pm

dupa mine,cauta ti un full metal,altfel se simte in mana.
Back to top Go down
medve
A.R.G.U.S
medve


Posts : 568
Join date : 2011-02-16
Age : 37
Location : Oradea

ce parere aveti de asta?  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ce parere aveti de asta?    ce parere aveti de asta?  - Page 2 Icon_minitime21/02/13, 06:26 pm

aprob, marui ii brandul brandurilor, dar alfel te simti cu unu full metal, e rece, e greu, miroase de metal, marui e plastic, simti ca e jucarie Razz

daca esti indragostit de model, mai bine iei modelul asta, de aici:

http://asiaairsoft.com/index_eproduct_view.php?products_id=839
pretul e cu transport inclus, dureaza vrea 3 saptamani pana ajunge dar iesi cu aprox 400 daca te lasa in pace vamesul de la posta
Back to top Go down
SWAT
SAF
SWAT


Posts : 623
Join date : 2010-04-14
Age : 47
Location : Oradea

ce parere aveti de asta?  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ce parere aveti de asta?    ce parere aveti de asta?  - Page 2 Icon_minitime21/02/13, 08:48 pm

medve wrote:
aprob, marui ii brandul brandurilor, dar alfel te simti cu unu full metal, e rece, e greu, miroase de metal, marui e plastic, simti ca e jucarie Razz
Are dreptate, dar tine minte ca la Timisoara, un coleg de-al nostru cu un pistol TM l-a facut pe unul cu Systema M4 la range.
Iar daca tii neaparat la metal si vrei ceva calitate:
http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=category&item=KWA-PS-M1911MK3&search=special&rs=KWA%20Gas%20Pistols&catid=7&cat=198
http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=category&item=KWA-PS-M1911MK4G&search=special&rs=KWA%20Gas%20Pistols&catid=7&cat=198
http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=category&item=KWA-PS-M1911EMMK2K&search=special&rs=KWA%20Gas%20Pistols&catid=7&cat=198
Am avut si stiu ce inseamna. Precizie, range, putere.
Daca vrei variante mai ieftine si bune, ia de aici:
http://www.magazin.airsoftforum.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=215&category_id=10&option=com_virtuemart&Itemid=1
http://www.magazin.airsoftforum.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=99&category_id=10&option=com_virtuemart&Itemid=1
Pe ultimul l-am avut si am fost multumit de el.
In prezent am trecut la TM G17 (si eu sunt cu metalul), care va fi transformat cu slide de metal si cu marking-uri originale, sa arate ca un glock adevarat. Momentan bag Green Gas in el si n-a crapat.
Enjoy.


Last edited by SWAT on 21/02/13, 08:50 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
SWAT
SAF
SWAT


Posts : 623
Join date : 2010-04-14
Age : 47
Location : Oradea

ce parere aveti de asta?  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ce parere aveti de asta?    ce parere aveti de asta?  - Page 2 Icon_minitime21/02/13, 08:48 pm

Bobikul wrote:
goliath wrote:
adu l si pe taica tau la joc.asa nu te mai chinui sa cauti replici Laughing

Hahah buna asta.. Smile) ar fi amuzant Smile) dar totusi nu cred ca o sa se intample Smile)
Nu fi asa sigur. Very Happy
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

ce parere aveti de asta?  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ce parere aveti de asta?    ce parere aveti de asta?  - Page 2 Icon_minitime21/02/13, 09:56 pm

Claudiu M9 wrote:
Bobikul wrote:
http://www.airsoft-cluj.ro/arme-airsoft/stti-kjw-m9a1-full-metal-co2-verde.html

vreau sa il folosesc atat la joc cat si la tras la tinta.
pt jocurile de airsoft este ok (acest model il folosesc de aproape 3 ani)
cit despre tras la tinta recomand cu aer comprimat.
replicile de airsoft nu sunt facute pt tir sportiv (tras la tinta)mai exact nu au precizia necesara
.

Uite tras la tinta. Sa zic ca se folosesc replici de pistoale cu greengas sau ce sa zic?

https://www.youtube.com/watch?v=Q-x2pPPv7GA

Va rog eu sa terminati cu recomandari aiurea.

Remus
1: fixeaza un buget pt replica (500-800 de ron te incadrezi)
2: alege un model care iti place din modelele de arme reale: Bereta, Colt, Glock, Sig..etcetc
3: alege urmatorii producatori only: Tokyo Marui, KWA, KSC, WE (nu seria m9 sau 1911).
4: pune link la ce te-ai hotarat dupa pasi de mai sus si iti iei un pistol de airsoft bun la toate.

Eu personal mai mult de atat nu am cum sa te ajut. Mai pot daca vrei sa te las sa tagi cu M9 HFC, TM G17, TM Sig226, iar la restul colegilor din echipa veimai gasi 1911, M9 (kjw si Ksc).

Also daca mergi pe Bereta M9 cred ca mai este disponibil de vanzare la un coleg din echipa unul, nou la pret destul de bun.

spor.
Back to top Go down
medve
A.R.G.U.S
medve


Posts : 568
Join date : 2011-02-16
Age : 37
Location : Oradea

ce parere aveti de asta?  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ce parere aveti de asta?    ce parere aveti de asta?  - Page 2 Icon_minitime21/02/13, 10:07 pm

hayabusa wrote:

Va rog eu sa terminati cu recomandari aiurea.


acum serios pe distantele ce sunt in filmuletul asta orice pistol trage precis. si kjw de ce nu mai e brand bun?
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

ce parere aveti de asta?  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ce parere aveti de asta?    ce parere aveti de asta?  - Page 2 Icon_minitime21/02/13, 10:19 pm

Voi cand trageti la tinta o dati cu pistoale la cat? 60m? Shocked

Nu a zis nimeni ca nu e un producator bun KJW-ul, dar la oferta de modele pe care o ofera sunt mult peste KJW modelele de la KSC si KWA, mult peste si se comporta mai bin in timp ca si consitenta si duritate la materiale interne/externe decat KJW.
Back to top Go down
Crucifix
Weekend Warriors
Crucifix


Posts : 1623
Join date : 2012-11-15
Age : 35
Location : Oradea

ce parere aveti de asta?  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ce parere aveti de asta?    ce parere aveti de asta?  - Page 2 Icon_minitime21/02/13, 11:13 pm

plus, pistolul care il are Bobikul la ora actuala la distanta aia ... nu da precis... omu nu intreaba degeaba, eu m-am intalnit cu baiatul, intamplarea se face sa fie un prieten din copilarie. Intreaba de un pistol relativ bun pentru tras la tinta deoarece al lui e suspect. Si adevaru e ca nu trage precis la distantele alea.
Back to top Go down
Bobikul

Bobikul


Posts : 15
Join date : 2013-02-10
Age : 33
Location : Oradea/Cluj-Napoca

ce parere aveti de asta?  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ce parere aveti de asta?    ce parere aveti de asta?  - Page 2 Icon_minitime22/02/13, 02:03 am

Crucifix wrote:
plus, pistolul care il are Bobikul la ora actuala la distanta aia ... nu da precis... omu nu intreaba degeaba, eu m-am intalnit cu baiatul, intamplarea se face sa fie un prieten din copilarie. Intreaba de un pistol relativ bun pentru tras la tinta deoarece al lui e suspect. Si adevaru e ca nu trage precis la distantele alea.

stii ce ma gandeam... in al meu am bagat doar de 0,20g si cand trageam cu al tau doar cu 0,25.. poate sa fie o diferenta si de acolo oare? evident si calitatea pistoalelor difera cer-pamant.. dar si pretul.. haya; nu vreau sa trec de 500 cu un pistol dra mersi tuturor am primit super-destula informatie din topic Very Happy o sa vad.. o sa aleg ceva.. Smile o sa gasesc unul de metal(partial) cu blowback.. sa se incadreze in buget si o sa vad atent producatorul Smile thanks a million Smile
Back to top Go down
Crucifix
Weekend Warriors
Crucifix


Posts : 1623
Join date : 2012-11-15
Age : 35
Location : Oradea

ce parere aveti de asta?  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ce parere aveti de asta?    ce parere aveti de asta?  - Page 2 Icon_minitime22/02/13, 08:28 am

in al tau nu face asa mult diferenta bilele cat faptul ca nu are hop-up.... si e vorba lui haya Cybershit. Am si eu unu pe spring .... si tot asa merge ca al tau.
Back to top Go down
Claudiu M9
A.R.G.U.S
Claudiu M9


Posts : 1021
Join date : 2010-07-16
Age : 41
Location : Oradea

ce parere aveti de asta?  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ce parere aveti de asta?    ce parere aveti de asta?  - Page 2 Icon_minitime22/02/13, 08:32 am

decit sa iti iei o replica fara hop-up reglabil indiferent de model.... mai bine nu iti iei nimica...parere personala Smile
bafta la cumparaturi
Back to top Go down
http://www.saf.youpc.ro./
Sponsored content





ce parere aveti de asta?  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ce parere aveti de asta?    ce parere aveti de asta?  - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
ce parere aveti de asta?
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Sfaturi prima replica
» Aveti ceva informatii / pareri ?
» Parere replica
» Parere Replica
» Replica G36C parere

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Airsoft Oradea :: Discutii generale :: Replici de airsoft-
Jump to: