Airsoft Oradea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Airsoft Oradea forum Club Sportiv Weekend Warriors Team
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 Hey Lume!!

Go down 
+8
MILU
SWAT
rrazak
Geo
hayabusa
Tschecke
goliath
Darky15
12 posters
AuthorMessage
Darky15

Darky15


Posts : 13
Join date : 2012-09-30
Age : 26
Location : Oradea

Hey Lume!! Empty
PostSubject: Hey Lume!!   Hey Lume!! Icon_minitime01/10/12, 01:00 pm

hey buna Beni ma numesc(Darky)si sunt cam nou pe aici.Am aflat de la niste prieteni ca ei fac "AIRSOFT"si mam uitat la cometitii pe youtube si mia placut ce am vazut!!!si vreau sa fac si eu spotul acesta pentru ca imi plac:razboaiele,armele,jocurile shooter si tot ce tine de aceasta categorie!!!!dar am si eu o intrebare!!!!:deci este faza ca am 15 ani si asi dori sa fac si eu parte din gasca sar putea cumva sa ma primiti???????pentru ca as dori foarte mult sa ma luati si pe mine in echipa!!! Question Question Question
Back to top Go down
goliath
Weekend Warriors
goliath


Posts : 704
Join date : 2012-06-18
Age : 43
Location : Oradea

Hey Lume!! Empty
PostSubject: re   Hey Lume!! Icon_minitime01/10/12, 02:37 pm

din partea mea esti bine venit!!!
Back to top Go down
Tschecke
Weekend Warriors
Tschecke


Posts : 456
Join date : 2010-01-17
Age : 52
Location : Oradea

Hey Lume!! Empty
PostSubject: Hey Lume!!   Hey Lume!! Icon_minitime01/10/12, 03:27 pm

Salut.
Bine Ai Venit.
Te rog sa citesti cu atentie si sa insusesti informatiile din cadrul Regulamentului (topic 1)!
Pentru orice informatie si intrebare suntam la dispozitia ta.
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Hey Lume!! Empty
PostSubject: Re: Hey Lume!!   Hey Lume!! Icon_minitime01/10/12, 08:34 pm

Salut, cand dai reply la topic apesi butonul Post reply si nu New Topic (care iti creaza alt topic).

Reviziue regulamentul pt joc si apoi vii la teren sa te cunoastem, daca esti si dai dovada de responsabilitate, maturitate si fairplay facem sa fie bine.

Enjoy your stay.
Back to top Go down
Geo
Weekend Warriors
Geo


Posts : 72
Join date : 2012-07-20
Age : 45
Location : Oradea

Hey Lume!! Empty
PostSubject: Re: Hey Lume!!   Hey Lume!! Icon_minitime02/10/12, 10:21 am

+18 ani....sorry,dar eu nu am sa-ti pun nici o replica in mana si nici sa trag dupa tine(nu am nevoie de probleme cu parintii tai),e putin mai complicat fiind minor
Back to top Go down
Darky15

Darky15


Posts : 13
Join date : 2012-09-30
Age : 26
Location : Oradea

Hey Lume!! Empty
PostSubject: Re: Hey Lume!!   Hey Lume!! Icon_minitime02/10/12, 01:44 pm

a parintii mei is de acord cu Jocul iam pus si pe ei sa citeasca regulamentul deci cu asta ma gandesc ca am rezolvat replica nu trebuie sa mio bagi in mana imi iau eu replica no problem!!!
Back to top Go down
goliath
Weekend Warriors
goliath


Posts : 704
Join date : 2012-06-18
Age : 43
Location : Oradea

Hey Lume!! Empty
PostSubject: re   Hey Lume!! Icon_minitime02/10/12, 03:16 pm

welcome lol!
Back to top Go down
rrazak

rrazak


Posts : 280
Join date : 2010-07-13
Age : 44
Location : Valea lui Mihai

Hey Lume!! Empty
PostSubject: Re: Hey Lume!!   Hey Lume!! Icon_minitime02/10/12, 06:23 pm

bine ai venit printre noi.
si numa-n soapta, si fara urma de rautate: instrainarea armelor de airsoft catre persoane care nu au implinit varsta de 18 ani constituie contraventie si se sanctioneaza cu amenda de la 2000 la 5000 de lei. Embarassed si confiscarea armelor Sad
Back to top Go down
goliath
Weekend Warriors
goliath


Posts : 704
Join date : 2012-06-18
Age : 43
Location : Oradea

Hey Lume!! Empty
PostSubject: Re: Hey Lume!!   Hey Lume!! Icon_minitime02/10/12, 07:12 pm

rrazak wrote:
bine ai venit printre noi.
si numa-n soapta, si fara urma de rautate: instrainarea armelor de airsoft catre persoane care nu au implinit varsta de 18 ani constituie contraventie si se sanctioneaza cu amenda de la 2000 la 5000 de lei. Embarassed si confiscarea armelor Sad

nu i o dam pe a ta Laughing
Back to top Go down
SWAT
SAF
SWAT


Posts : 623
Join date : 2010-04-14
Age : 47
Location : Oradea

Hey Lume!! Empty
PostSubject: Re: Hey Lume!!   Hey Lume!! Icon_minitime02/10/12, 08:18 pm

Slutare si bine ai venit.
Sub 18 ani ma cam indoiesc ca o sa fii acceptat, eu unul n-as fi de acord. Mai asteapta putin sau, daca alti colegi te accepta, sa ai in vedere o hartie semnata de parintii tai, eventual la un notar public.
Back to top Go down
Darky15

Darky15


Posts : 13
Join date : 2012-09-30
Age : 26
Location : Oradea

Hey Lume!! Empty
PostSubject: Re: Hey Lume!!   Hey Lume!! Icon_minitime02/10/12, 08:21 pm

ce ma voi da la politie nu te supara pe mine imi plac armele in acest caz(REPLICILE)si pai mam hotarat ca bai ma apuc pentru ca am fost pe la deva la "arsenal park si a fost TIR cu replici de AIRSOFT si MIA PLACUT foarte mult treaba asta!!!
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Hey Lume!! Empty
PostSubject: Re: Hey Lume!!   Hey Lume!! Icon_minitime02/10/12, 08:46 pm

Aveti de gand sa incheiati va rog subiectul de fata n-ai 18 ani stai acasa. Va intreb atunci de ce ii lasati la toate expozitiile sa pipaie si sa traga la tinta, sau sa isi faca poze pe toti pustanii de 10-15ani care vin la taraba pt ca sunt arme acolo?

De ce mai promovam atunci airsoftul la taraba daca in momentul in momentul in care un prichindel isi face capul mare cu asa ceva nu mai doarme noptile pana vine we sa poate sa le tina iar in mana si sa joace la teren cand se iese la joaca, daca tu in momentul respectiv ii dai cum faceti voi fara macar sa il cunoasteti pe respectivul de fata doar pt ca are sub18ani...

Sunt mai multi sub 18 mai responsabili decat multi care vin duminica de duminica la joc! Vi-l dau ex chiar pe Beny care la fel s-a intamplat si cu el, ati sarit arsi in sus cei la vremea respectiva pana l-au cunoscut, l-am chemat pe taicasau la teren si a luat clar la cunostinta ce face plodul lui si am mers pe increderea si cuvantul lui. Iar legal acum airsoftul fiind recunoscut ca si sport minorii sub 18 ani vin dupa perioada de acomodare si test in cazul in care e primit in comunitate cu hartie semnata de ambii parinti si notar.

have fun si voie buna sa aveti.
Back to top Go down
goliath
Weekend Warriors
goliath


Posts : 704
Join date : 2012-06-18
Age : 43
Location : Oradea

Hey Lume!! Empty
PostSubject: re   Hey Lume!! Icon_minitime02/10/12, 09:02 pm

lasati l sa vina,ce are???din partea mea poate.
Back to top Go down
MILU
SAF
MILU


Posts : 720
Join date : 2009-11-20
Age : 45
Location : Oradea

Hey Lume!! Empty
PostSubject: Re: Hey Lume!!   Hey Lume!! Icon_minitime02/10/12, 09:21 pm

Seba
Promovarea la taraba ii un lucru jocul real ii altul
La care taraba ai vasut tu ca noi (SAF) am lasat sa se traga? (inteleg aluzia)
Pipaitul nu este interzis doar daca nu te lasa ea si te mai si plezneste peste ochi

Stii bine ca unii jucatori lucreaza in politie, armata etc.
Nu cred ca isi doresc in primul rand ca ei sa incalce legea sau sa isi faca probleme pentru cineva

Beni a fost singura exceptie acceptata de toata lumea airsoftului din oradea din acea vreme (motivele le stii) si nu avea 14 ani ci 17 si ceva

Eu personal sunt impotriva doar din cauza varstei cerute si impuse de LEGE, care nu stipuleaza niciunde ca poate fi incalcata daca minorul are acordul parintilor la notar sau nu

In rest multa bafta
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Hey Lume!! Empty
PostSubject: Re: Hey Lume!!   Hey Lume!! Icon_minitime02/10/12, 09:23 pm

WW la fel a promovat inainte sa se puna pe picioare comunitatea din Carei tot la taraba, daca ai impresia ca am facut aluzie la SAF treaba ta.

In fine, vorba multa si timp putin.

Bafta sa aveti


Edit: ca sa fie clar inteles pt ca se interprepteaza in fel si chip, parerile de mai sus expuse sunt strict parerea mea personala si nu au nicio legatura cu CSWW, club a carui membru sunt, iar decizia primirii minorilor la joc se va face de catre membrii responsabili din conducerea clublui (din care mentionez ca nu fac parte) in baza actiunilor si cauzelor prezentate.


Last edited by hayabusa on 02/10/12, 09:28 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
mihi
Weekend Warriors



Posts : 143
Join date : 2012-08-02
Location : Oradea

Hey Lume!! Empty
PostSubject: Re: Hey Lume!!   Hey Lume!! Icon_minitime02/10/12, 09:26 pm

darky15 unde e sa vada cat se discuta treaba asta ?...aaaa...doarme ? Smile)))
Back to top Go down
Physycx
Weekend Warriors
Physycx


Posts : 77
Join date : 2012-02-17
Age : 47
Location : Oradea

Hey Lume!! Empty
PostSubject: Re: Hey Lume!!   Hey Lume!! Icon_minitime02/10/12, 09:35 pm

Bine ai venit! pe forum ...... vei fi bine venit si la jocuri dar din punctul meu de vedere doar ca observator.
Sa avem in vedere situatia ta de minor situatie in care ne faci pe noi raspunzatori pentru tine.
Eu iti sugerez sa ai rabdare si sa inveti din umbra.
Back to top Go down
goliath
Weekend Warriors
goliath


Posts : 704
Join date : 2012-06-18
Age : 43
Location : Oradea

Hey Lume!! Empty
PostSubject: re   Hey Lume!! Icon_minitime02/10/12, 09:37 pm

fricosilor.respectati legea Laughing Laughing Laughing
Back to top Go down
warbringer
SAF
warbringer


Posts : 87
Join date : 2011-03-25
Age : 38
Location : Oradea

Hey Lume!! Empty
PostSubject: Re: Hey Lume!!   Hey Lume!! Icon_minitime02/10/12, 09:42 pm

Salutare si bine ai venit micute razboinic!
Este de admirat interesul tau fata de replici / arme de la asa varsta frageda ,dar este un joc pentru oameni peste 18 ani ,si vine la pachet cu durere,discutii,injuraturi,strigate,riscuri gramada,joc pe un teren practic "ilegal",conditii ce unor parinti RESPONSABILI NU cred ca le convine.
Eu unu personal am refuzat (si nu exagerez) zeci de omuleti sub 18 pe siteul meu personal de cs din cauza varstei indiferent de maturitatea lor ,si intardevar pana acuma nu se putea sub 18.
Acuma brusc.....se poate... ca multe altele ce nu se puteau inainte si acuma se pot.Avansam banuiesc si dorim sa promovam airsoftul din tot sufletul ,dar romanul este roman...nu suntem americanii care joaca oameni de 20 30 40 la un loc cu juniorii si se inteleg ,pur si simplu mentalitatea lasa de dorit nemaivorbind de competitie.
Eu unul personal te sfatuiesc sa ne urmaresti pe youtube ,sau poate pe teren cu vesta reflectorizanta / ochelari de protectie nimic mai mult.Daca totusi cei din comunitatea asta sunt destul de draguti sa faca un compromis si sa se ocupe de tine ... nu au decat ,nu doresc sa te fac sa te simti prost DAR NU ESTE UN JOC DE COPII (si banuiesc ca ai fost informat ca masca protectoare pe fata + ochelari sunt niste elemente OBLIAGATORII pt tine),iar cand vine vorba de kill or be killed se va trage dupa tine ca dupa oricare participant pe teren.
Cat despre termenii legali...nu zic nimic sa ma aflu in treaba doar sa fac pe informatu ca am dat si eu un google,nu cunosc cu exactitate legislatia ,din cate stiam la noi e ILEGAL si total IRESPONSABIL sa duci pe cineva sub 18.
Back to top Go down
http://www.cs.youpc.ro
Darky15

Darky15


Posts : 13
Join date : 2012-09-30
Age : 26
Location : Oradea

Hey Lume!! Empty
PostSubject: Re: Hey Lume!!   Hey Lume!! Icon_minitime03/10/12, 01:41 pm

buna as dori sa va zic ca painti sunt de acord!!!!
Back to top Go down
SWAT
SAF
SWAT


Posts : 623
Join date : 2010-04-14
Age : 47
Location : Oradea

Hey Lume!! Empty
PostSubject: Re: Hey Lume!!   Hey Lume!! Icon_minitime03/10/12, 01:49 pm

Or fi ei de acord, dar i-mi pare rau. Eu nu o sa joc nici cu tine in echipa, nici impotriva ta in echipa adversa. Legea e lege, asa ca pana la 18 ani....
Sorry.
Back to top Go down
Tschecke
Weekend Warriors
Tschecke


Posts : 456
Join date : 2010-01-17
Age : 52
Location : Oradea

Hey Lume!! Empty
PostSubject: Hey Lume!!   Hey Lume!! Icon_minitime03/10/12, 09:20 pm

Ce varsta au parintii tai, Darky?
A facut armata tatal tau...?
Sebi, daca vine copilul ce faci cu el daca vrea sa mearga la jocuri si in deplasare ?
Va fi foooarte dezamagit ca l-ai aratat jucaria si dupa care il iei din mana...
Eu nu sunt de acord cu prezenta celor sub 18 ani pe terenul de joc CA SI JUCATORI !
Whatever...
Clubul Sportiv NU ARE sectie de juniori... responsabilitati, asigurare, prezenta medicala, teren amenajat, etc.
Back to top Go down
Ghost
SAF
Ghost


Posts : 257
Join date : 2011-03-27
Age : 38
Location : Oradea

Hey Lume!! Empty
PostSubject: Re: Hey Lume!!   Hey Lume!! Icon_minitime04/10/12, 11:05 am

Eu personal cred ca ar trebui sa se respecte regulile asa cum s-au respectat pana acuma.Stim bine care e treaba cu locatia si nu ne mai lipsesc complicatii,credeam ca am cazut toti de comun acord cu regulile de baza.

ps. erau niste posturi aici cu mult "bababa" si capslock blocat ,sau am vazut in alta parte lol!
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Hey Lume!! Empty
PostSubject: Re: Hey Lume!!   Hey Lume!! Icon_minitime04/10/12, 11:19 am

Darky ti se va comunica oficial de catre un reprezentant al clubului daca poti sa participi sau nu la jocurile organizate de CSWW.

Subiectul este inchis.

P.S. nu isi au rost vorbe in contradictoriu pentru un subiect depasit si lamurit deja.

Multumesc pentru intelegere.
Back to top Go down
Sponsored content





Hey Lume!! Empty
PostSubject: Re: Hey Lume!!   Hey Lume!! Icon_minitime

Back to top Go down
 
Hey Lume!!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Airsoft Oradea :: Regulament airsoft :: Colţul incepătorului-
Jump to: