Airsoft Oradea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Airsoft Oradea forum Club Sportiv Weekend Warriors Team
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 Recomandare Sniper

Go down 
+4
rrazak
BLACKSTONE
Claudiu M9
hungri
8 posters
AuthorMessage
hungri




Posts : 8
Join date : 2012-08-27
Age : 37
Location : Oradea

Recomandare Sniper Empty
PostSubject: Recomandare Sniper   Recomandare Sniper Icon_minitime27/08/12, 10:14 am

Salut..

Ma numesc Gigi...si sunt Oradean EVIDENT:D:)) ORADEA RULZ!!
Am intrat in posesia unui pistor airsoft pe gaz ...nu este foarte extraordinar...dar se descurca binisor ..modelul este STTi gas M92F...
As vrea sa imi cumpar un sniper ....si as avea nevoie de niste sfaturi de la ce`i mai experimentati in domeniu:)..

Modelele care ma tenteaza cel mai mult sunt

G96-varianta pe gaz a modelului L96 care din descriere pare a fi cea mai puternica

SVD Dragunov model electric care nu pare a fi departe de modelul sus mentionat.


As dori sa stiu daca aveti careva unul dintre aceste modele ...sa imi spuneti cum se comporta arma.

Care credeti ca este mai reusita ca si model?

O alta nelamurire....la modelele pe gaz si electrice ..se pot face ceva imbunatatiri? La cele pe arc stiu ca se schimba arcul cu ceva mai puternic....

Toata stima

Back to top Go down
Claudiu M9
A.R.G.U.S
Claudiu M9


Posts : 1021
Join date : 2010-07-16
Age : 41
Location : Oradea

Recomandare Sniper Empty
PostSubject: Re: Recomandare Sniper   Recomandare Sniper Icon_minitime27/08/12, 11:27 am

Ce pot eu sa iti spun este ca: pentru a mari viteza(puterea) replici nu este suficient sa schimbi doar arcul.
Back to top Go down
http://www.saf.youpc.ro./
BLACKSTONE
Weekend Warriors
BLACKSTONE


Posts : 1435
Join date : 2009-10-31
Age : 48
Location : Oradea

Recomandare Sniper Empty
PostSubject: Re: Recomandare Sniper   Recomandare Sniper Icon_minitime27/08/12, 11:36 am

Salutare si bine ai venit la noi pe forum !
In alta ordine de idei treaba cu recomandarile cu si despre domeniul sniper nu este chiar asa de simpla.
Doresti sa-ti cumperi un sniper cu care sa joci airsoft sau doar sa-l folosesti ca si panoplie.
Daca doresti sa accesezi prima varianta , ti-as recomanda sa vii la un joc sa vezi cum stau trebuirle si dupa asta sa mai reflectezi asupra ideii de ati achizitiona un sniper . Ar fi foarte multe chestii de spus dar cel mai simplu este de vazut si experimentat pe teren.
Atentie !!!!: Aceesul jucatorilor pe terenul de joc se face doar daca acestia au implinit varsta de 18 ani sau cu acordul explicit si in scris al parintilor sau al tutorelui legal .( Spun asta deoarece nu ai completat nimic la profil legat de varsta)
Back to top Go down
hungri




Posts : 8
Join date : 2012-08-27
Age : 37
Location : Oradea

Recomandare Sniper Empty
PostSubject: Re: Recomandare Sniper   Recomandare Sniper Icon_minitime27/08/12, 12:57 pm

Stiu ca e mai mult de schimbat decat un arc...faceam doar o comparatie intre modele.

Sigur mi-ar place sa particip odata la un joc, dar nu am decat un pistol ...si nu vreau sa devin mooving target:)))
Am o slabiciune pentru sniper de mult timp ....il voi folosi evident si pentru joc ....si pentru tras la tinta ..si pentru ciorile de pe langa bloc:)))

Cu alta ordine de cuvinte sunt hotarat 100% pentru sniper..trebuie doar sa ma decid pe model.

Sunt pe drum spre Profil sa adaug "detaliile"
Back to top Go down
Claudiu M9
A.R.G.U.S
Claudiu M9


Posts : 1021
Join date : 2010-07-16
Age : 41
Location : Oradea

Recomandare Sniper Empty
PostSubject: Re: Recomandare Sniper   Recomandare Sniper Icon_minitime27/08/12, 02:01 pm

hungri wrote:



pentru ciorile de pe langa bloc:)))



"
Ce pot sa iti spun din proprie experienta Rolling Eyes este ca : cu un sniper de 190m\s ... va ride coara de tine What a Face evident daca nu ii dai headshot What a Face (ceea ce este aproape imposibi Razz l)
Replicile de airsoft nu sunt facute pt a putea vina cu ele!
Pt a putea vina (ciori) ai nevoie de pusca cu aer comprimat.... dar ai mare grija ca dintro joaca poti avea mari probleme!
Daca vrei sunama dupa ora 17 si povestim Wink
0740672759
Back to top Go down
http://www.saf.youpc.ro./
hungri




Posts : 8
Join date : 2012-08-27
Age : 37
Location : Oradea

Recomandare Sniper Empty
PostSubject: Re: Recomandare Sniper   Recomandare Sniper Icon_minitime27/08/12, 02:44 pm

Smile) stai linitit nu caut sa le dobor:))
totusi daca tot stau asa in pom...dece sa ma mai chinui cu tintele:)))

Mersi
Back to top Go down
rrazak

rrazak


Posts : 280
Join date : 2010-07-13
Age : 44
Location : Valea lui Mihai

Recomandare Sniper Empty
PostSubject: Re: Recomandare Sniper   Recomandare Sniper Icon_minitime27/08/12, 03:09 pm

salut,
MARE, MARE grija cu ciorile din pom Shocked ....ca te-ar durea inima sa-ti iei un mega sniper, sa-ti faci un super tuning la ea, cu o luneta fantastica, dupa care tragand la ciori (chiar din geamul apartamentului), iar un vecin, sau o cioara, sau un pitic, sa sune la politie.....si automat, ai intrat sub incindenta legii, politistul (atat de mult cat il iubim noi Wink ) sa-ti ia arma sa se uite la ea, iar ca premiu sa-ti trimita acasa 2000 de lei pentru buna purtare..............

...stii tu, noi aici jucam AIRSOFT.....si sincer, cred ca baietii te asteapta cu drag la un joc....
iar a fi inarmat doar cu un pistol nu e un luru neaparat de aruncat Wink
Back to top Go down
BLACKSTONE
Weekend Warriors
BLACKSTONE


Posts : 1435
Join date : 2009-10-31
Age : 48
Location : Oradea

Recomandare Sniper Empty
PostSubject: Re: Recomandare Sniper   Recomandare Sniper Icon_minitime27/08/12, 03:11 pm

Este foarte greu sa recomanzi ceva in acest domeniu deoarece daca doresti sa cumperi un produs nou cu performante bune este destul de costisitor sau exista varianta 2 sa cumperi un produs mai ieftin care sa incepi sa-l inbunatatesti incet -incet .
Produs nou si bun :
http://shop.ehobbyasia.com/real-sword-rs-svd-aeg-without-scope.htmlcare ice
Produs nou care trebuie inbunatatit :
http://shop.ehobbyasia.com/tokyo-marui-vsr-10-g-spec-sniper-rifle.html

In continuare iti recomand sa vii la cateva jocuri , sa vezi despre ce este vb , poti inchiria o replica daca doresti si dupa asta sa te decizi !
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Recomandare Sniper Empty
PostSubject: Re: Recomandare Sniper   Recomandare Sniper Icon_minitime27/08/12, 07:39 pm

Ce a ajuns airsoft? Sport de vanat ciori? Urmatorul user de pe forumul CSWW care mai mai cere informatii sau face recomandari legat de folosirea replicilor de airsoft cu scop de vanat cacaturi din curte sau bloc isi va lua ban.

Revenind la nelamurile tale. Am o curiozitate ai fost la pescuit sau tir sportiv cand erai mic?

Daca raspunsul este negativ rolul de lunetist nu prea e pt tine, vino intai la joc sa vezi cum se joaca si cum doare, si daca chiar te prinde atunci iti faci ce doresti cu replica si rolul ales.

Consulta regulamentul national pentru reglementarile de viteza, il poti gasi si aici pe forum explicat mai in detaliu.

L96 pe arc este sniper
SVD pe baterie intra la DMR.

Just that.
Back to top Go down
Physycx
Weekend Warriors
Physycx


Posts : 77
Join date : 2012-02-17
Age : 47
Location : Oradea

Recomandare Sniper Empty
PostSubject: Bine ai venit !   Recomandare Sniper Icon_minitime30/08/12, 02:52 pm

La fel ca si anteriorii mei as sublinia aceleasi lucruri:
1. Replicile AIRSOFT nu se folosesc pentru a trage dupa animale, oameni (copii), sau joc in locuri care nu sunt destinate acestui sport.
2. Consulta regulamentul referitor la distantele de angajare (tragere), foarte important mai ales daca zici tu ca esti hotarat 100% sa iti iei rolul de sniper, replicile sniper avand cele mai mari viteze si in concluzie mai periculoase.
3. Vino la cateva jocuri sa vezi cum se joaca, ar fi pacat sa dai banii pe replica si pe urma sa vrei sa o schimbi (nu ai fi primul din multii care erau la fel de hotarati).
Back to top Go down
hungri




Posts : 8
Join date : 2012-08-27
Age : 37
Location : Oradea

Recomandare Sniper Empty
PostSubject: Re: Recomandare Sniper   Recomandare Sniper Icon_minitime31/08/12, 09:21 am

Multumesc pentru sfaturii.

o sa incerc sa vin la jocurii sa vad exact actiunea ...daca se poate as vrea sa fac si niste pozee, daca se poate sa imi spuneti si mie cand si unde se organizeaza.

Well sa revenim la "jucarie"Smile) ...dupa mai multe topicuri citite...am ajuns la concluzia ca firma Ares are o arma destul de buna, acuma sunt indecis ...pentru ca nu stiu care model sa il aleg.. L96 sau G96 ambele varianta Warrior.
Sunt curios daca detineti care unul din aceste modele, daca da...mi-ar place foarte mult sa il vad, si daca se poate bineinteles sa trag 1-2 bile cu ea.

Impreuna cu niste prieteni ne-am hotarat sa iesim la un joc cu pistoale. Puteti sa ne recomandati o locatie. Eu ma gandeam la CAZEMATE. Dar voi fiind mai experti...va cer voua parerea..

Mersi
Back to top Go down
goliath
Weekend Warriors
goliath


Posts : 704
Join date : 2012-06-18
Age : 43
Location : Oradea

Recomandare Sniper Empty
PostSubject: re   Recomandare Sniper Icon_minitime31/08/12, 09:45 am

hai duminica.daca vrei vorbesti cu haya si ti inchiriezi de la el o replica.si vei vedea daca ti place!!(cu siguranta iti va placea)
Back to top Go down
goliath
Weekend Warriors
goliath


Posts : 704
Join date : 2012-06-18
Age : 43
Location : Oradea

Recomandare Sniper Empty
PostSubject: Re: Recomandare Sniper   Recomandare Sniper Icon_minitime31/08/12, 10:15 am

hungri wrote:
Multumesc pentru sfaturii.

o sa incerc sa vin la jocurii sa vad exact actiunea ...daca se poate as vrea sa fac si niste pozee, daca se poate sa imi spuneti si mie cand si unde se organizeaza.

Well sa revenim la "jucarie"Smile) ...dupa mai multe topicuri citite...am ajuns la concluzia ca firma Ares are o arma destul de buna, acuma sunt indecis ...pentru ca nu stiu care model sa il aleg.. L96 sau G96 ambele varianta Warrior.
Sunt curios daca detineti care unul din aceste modele, daca da...mi-ar place foarte mult sa il vad, si daca se poate bineinteles sa trag 1-2 bile cu ea.

Impreuna cu niste prieteni ne-am hotarat sa iesim la un joc cu pistoale. Puteti sa ne recomandati o locatie. Eu ma gandeam la CAZEMATE. Dar voi fiind mai experti...va cer voua parerea..

Mersi


intri la zile de joc si acolo scrie cand si unde
Back to top Go down
hungri




Posts : 8
Join date : 2012-08-27
Age : 37
Location : Oradea

Recomandare Sniper Empty
PostSubject: Re: Recomandare Sniper   Recomandare Sniper Icon_minitime31/08/12, 11:50 am

am intrat ..dar nu gasesc locatia ...daca poate cineva sa imi spuna mai exact unde sa fac intalnirile.

stima.
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Recomandare Sniper Empty
PostSubject: Re: Recomandare Sniper   Recomandare Sniper Icon_minitime31/08/12, 12:45 pm

Anunta-te ca vii cu cati vii te rog in topicul dedicat, si de acolo iti vom comunica un loc de intalnire si ora la care ne intalnim cu voi, dupa vazute si placute mergem la locatie. Wink
Back to top Go down
hungri




Posts : 8
Join date : 2012-08-27
Age : 37
Location : Oradea

Recomandare Sniper Empty
PostSubject: Re: Recomandare Sniper   Recomandare Sniper Icon_minitime31/08/12, 02:41 pm

Eu nu prea pot sa vin duminica in general...daca va intalniti sambata sau in alta zi ..vin cu ce-a mai mare placere....Chiar sunt foarte curios cum decurge un joc:)..
Back to top Go down
hungri




Posts : 8
Join date : 2012-08-27
Age : 37
Location : Oradea

Recomandare Sniper Empty
PostSubject: Re: Recomandare Sniper   Recomandare Sniper Icon_minitime05/09/12, 10:53 am

Va salut..

Cum a fost jocul duminica?Smile

Eu am fost cu prietenii cu pistoalele sambata (noi suntem abea la nivelul 1)Smile))
Este foarte distractiv...mai ales daca ai si companie placuta.
As vrea sa stiu daca aveti careva dintre voi well MB 08 sau ares aw338, as vrea foarte mult daca se poate sa o vad inainte sa imi comand.
Stima si respect.
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Recomandare Sniper Empty
PostSubject: Re: Recomandare Sniper   Recomandare Sniper Icon_minitime05/09/12, 11:04 am

Salutare, a fost ok duminica dar f cald Very Happy

Si daca iesiti singuri la joc echipamentul minim de protectie este obligatoriu, nu va neglijati ochii pt nimic in lume.

De sniper ma interesez pe deseara si te anunt, eventual zi-mi un buget in care te incadrezi cu el.
Back to top Go down
hungri




Posts : 8
Join date : 2012-08-27
Age : 37
Location : Oradea

Recomandare Sniper Empty
PostSubject: Re: Recomandare Sniper   Recomandare Sniper Icon_minitime05/09/12, 11:50 am

Da stai linistit ..ca am avut cel putin minimum de siguranta:)) Am citit si noi cate ceva din regulile de pe forum inainte sa iesim la joc. Ochelarii au fost obligatorii..care au vrut casca sau cagula/caciula.

un buget pentru sniper nu pot sa dau ...pentru ca variaza in functie de arma. Daca arma promite mult clar bugetul urca.

intrebam pentru ca vroiam sa vad una prin oradea ..daca este.
Daca sti ceva magazine in tara de un pot sa imi comand as fi recunosctor.
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Recomandare Sniper Empty
PostSubject: Re: Recomandare Sniper   Recomandare Sniper Icon_minitime05/09/12, 11:57 am

In oradea nu avem AWS, dar am amici in tara 2 parca care stiu ca au la vanzare, te anunt deseara dupa ce ii sun azi sa vad ce imi ofera.
Back to top Go down
mihi
Weekend Warriors



Posts : 143
Join date : 2012-08-02
Location : Oradea

Recomandare Sniper Empty
PostSubject: Re: Recomandare Sniper   Recomandare Sniper Icon_minitime06/09/12, 12:18 am

hungri?....voi iesiti doar sambata?...daca da...anuntati..poate mai sunt printre noi care vin si sambata..Smile
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Recomandare Sniper Empty
PostSubject: Re: Recomandare Sniper   Recomandare Sniper Icon_minitime06/09/12, 02:31 am

Gigi vezi privat.
Back to top Go down
Sponsored content





Recomandare Sniper Empty
PostSubject: Re: Recomandare Sniper   Recomandare Sniper Icon_minitime

Back to top Go down
 
Recomandare Sniper
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Recomandare pistol airsoft
» Once a sniper allways a sniper.
» top 10 sniper
» Sniper cam
» Sniper aw 308

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Airsoft Oradea :: Regulament airsoft :: Colţul incepătorului-
Jump to: