Airsoft Oradea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Airsoft Oradea forum Club Sportiv Weekend Warriors Team
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 Ajutor

Go down 
+5
rrazak
MILU
medve
AKAGht
Adrian68
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Adrian68

Adrian68


Posts : 46
Join date : 2011-12-17

Ajutor Empty
PostSubject: Ajutor   Ajutor Icon_minitime19/12/11, 09:54 am

Cum spuneam : AJUTORRRRR Laughing
Am nevoie de sfaturile voastre .... fotografiile m-au convins .... vreau sa-mi cumpar echipamentul necesar.... dar inca nu stiu ce este necesar.... adica ce uniforme, ce veste, ce cartusiere, ce culoare, ce modele si de unde este cel mai bine sa-mi cumpar.... scratch
Bocanci army am 2 perechi ...o minunatie.... adica 2 ..... impermeabile, cu fermoar .... le-am cumparat dar nu le-am incaltat niciodata...vorba aia...sa fie acolo.... Laughing
Am vazut ca aveti statii radio.... vreau si eu.... bounce
M-am gandit ca pentru inceput este ok sa am un PM sau M4 full metal, cu dispozitivele optice de rigoare.... si upgradat corespunzator....dar care anume si de unde? .... sunt sigur ca nu va fi decat prima replica.....
Offf....mi-am mai comandat un pistol....nttttt...nu m-am putut abtine... si asta este unul din motivele pentru care cer ajutorul vostru....
Bugetul nu este limitat ... deci " Ajutati-ma si pe mine Crying or Very sad "
Vreau ca pana la prima iesire sa fiu "armed and ready" pirat
Multumesc anticipat.
Adrian
Telefonul meu este 0728 332546
Back to top Go down
AKAGht
A.R.G.U.S
AKAGht


Posts : 200
Join date : 2011-02-06
Age : 40
Location : Oradea

Ajutor Empty
PostSubject: Re: Ajutor   Ajutor Icon_minitime19/12/11, 10:26 am

daca vrei eftin si bun, pe modele de AK si numai AK iti recomand CYMA
la M4 si dervate sincer din ce am vazut pana acuma VFC si cam atata, eu am un Classic Army Pro ver, si cum mam bagat in ea sa fac upgrade incep sa cedeze altele, si dupa 6 luni am ajuns la concluzia ca mai bine luam un tokio marui

daca vrei ultimate quality and fiabilitate Very Happy cumapara tokio marui, indiferent de model
o sa auzi pe teren tot felul de discutii la diferite marci la care sa facut upgrade ca ce fain e, putini o saiti zic in schimb ca la fiecare 1-2 luni iar a cedat ceva si iar a turnat bani in piese

dar i las si pe altii sa te sfatuiasca

PS:
daca vrei ceva kool si fain ca sniper
eu recomand:
http://www.taiwangun.com/sniper-rifles/cm-svd-cm_1.html
cu proxima ocazie cand am bani eu o sa mi-o si cumpar

Back to top Go down
http://airsoftoradea.ro
AKAGht
A.R.G.U.S
AKAGht


Posts : 200
Join date : 2011-02-06
Age : 40
Location : Oradea

Ajutor Empty
PostSubject: Re: Ajutor   Ajutor Icon_minitime19/12/11, 10:30 am

Back to top Go down
http://airsoftoradea.ro
medve
A.R.G.U.S
medve


Posts : 568
Join date : 2011-02-16
Age : 37
Location : Oradea

Ajutor Empty
PostSubject: Re: Ajutor   Ajutor Icon_minitime19/12/11, 11:14 am

salut

registreazate pe forumul national

airsoftromania.com

si sa cauti pe el

http://www.airsoftromania.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=467

cel mai bun dealer! gaseti la el ce vrei, nunai produse de calitate

replici VFC. uniforme, echipamente


nu te grabi cu alegerea replicii sau a echipamentului, ca nu are nici un rost... sa vii la joc, sa vezi ce replici avem noi, ce echipament si dupa aia sa faci comenzile...


Back to top Go down
MILU
SAF
MILU


Posts : 720
Join date : 2009-11-20
Age : 45
Location : Oradea

Ajutor Empty
PostSubject: Re: Ajutor   Ajutor Icon_minitime19/12/11, 02:06 pm

Eu personal prima data iti recomand sa vi la un joc macar in vizita ca sa vezi cu ce se mananca airsoftul
Dupa ce vezi ce replici avem si te gandesti ce iti place sa joci, sa incepi sa achizitionezi replici.
Deoarece o sa patesti ca si multi altii ca isi iau replicile inainte vin sa joace si isi dau seama ca nu li se potrivesc sau ca nu le plac cum functioneaza.
Cunosc destui care si-au dorit sniper si dupa ce si-au investit banii in ele si-au dat seama ca nu le place si le-au vandut in pierdere

Dar tu decizi
Multa Bafta
Back to top Go down
Adrian68

Adrian68


Posts : 46
Join date : 2011-12-17

Ajutor Empty
PostSubject: Re: Ajutor   Ajutor Icon_minitime19/12/11, 02:41 pm

[quote="BOPE2"]

Da, ai dreptate.... dar nu pot sa apar in costum si la cravata .... nu?
Macar un pantalon, o vesta si o sapca tot trebuie....ochelari am....multifunctionali Laughing
Nici nu sunt pe graba...desi am furnici pe toata talpa... si am deja comandate 2 pistoale....
Dupa cum ma stiu .... nu cred ca rezist sa stau deoparte ... observator....no way Evil or Very Mad
Apropo, nimeni nu stie cand ??? Sunt amatori pentru weekend-ul asta???
Daca am doar pistol sunt valid pentru joc???
Multumesc pentru raspuns....
Back to top Go down
Adrian68

Adrian68


Posts : 46
Join date : 2011-12-17

Ajutor Empty
PostSubject: Re: Ajutor   Ajutor Icon_minitime19/12/11, 02:58 pm

[quote="medve"]salut
Multumesc de informatie.... nu ma grabesc sa-mi iau o replica.... am intrebat ca sa vad ce sfaturi primesc... care sunt cei mai buni producatori...ce inseamna upgrade la o replica...ce tipuri de camuflaje sunt cele mai folosite...ce tipuri de uniforme etc.... si apoi la prima iesire, cu doua pistoale cred ca-s ok, nu Question

Back to top Go down
rrazak

rrazak


Posts : 280
Join date : 2010-07-13
Age : 44
Location : Valea lui Mihai

Ajutor Empty
PostSubject: Re: Ajutor   Ajutor Icon_minitime19/12/11, 03:11 pm

Esti okay la joc si cu o singura pereche de ....... ochelari.
Iti inteleg entuziasmul, am trecut si eu prin asa ceva......
...stai, numara pana la 10, da drumul la aer...trage cu ochiul pe site-uri, vorbeste-te cu baietii cand iesiti la un joc, pune mana pe replici, vezi ce-ti place, vezi ce stil joci, dupa care, avand temele facute, hopa pe site si comanda....cu echipamentul iara hoo cu tata, ca poate ce arata bine in poze nu arata bine in realitate, si te trezesti cu cine stie ce pe care l-ai luat si ori nu poti sa il folosesti, ori este incomod, ori.....
Ceea ce-ti trebe tie pentru a face cumparaturi "cu cap" este experienta din teren....si doar pe teren poti sa o primesti. Nu-ti bate capul cu "nu pot sa ies doar in..." . Ba poti, este chiar recomandat sa arunci o privire la "ce se poarta"....
Numa bine, sper sa ne vedem pe teren...
PS: eu am stat mai bine de un an fara replica, inchiriam la jocuri, astfel am vazut ce-mi sta in mana si ce nu....dupa cum vezi am ramas la prima si eterna dragoste.
Back to top Go down
Adrian68

Adrian68


Posts : 46
Join date : 2011-12-17

Ajutor Empty
PostSubject: Re: Ajutor   Ajutor Icon_minitime19/12/11, 04:02 pm

[quote="AKAGht"]
Multumesc de informatie ...deci Tokio Marui este the best?
Am vazut de un site polonez cateva variante de PM ... kalasnikov.. stii ca se fabrica si in Romania ?
Sniperul ala este PSL- pusca semiautomata cu luneta - si el se facea pe vremea lui ceasca
Care este distanta la care poti sa lovesti o tinta cu o replica normala nebranduita dar daca o updatezi ??
Back to top Go down
Adrian68

Adrian68


Posts : 46
Join date : 2011-12-17

Ajutor Empty
PostSubject: Re: Ajutor   Ajutor Icon_minitime19/12/11, 04:05 pm

rrazak wrote:
Esti okay la joc si cu o singura pereche de ....... ochelari.
Iti inteleg entuziasmul, am trecut si eu prin asa ceva......
...stai, numara pana la 10, da drumul la aer...trage cu ochiul pe site-uri, vorbeste-te cu baietii cand iesiti la un joc, pune mana pe replici, vezi ce-ti place, vezi ce stil joci, dupa care, avand temele facute, hopa pe site si comanda....cu echipamentul iara hoo cu tata, ca poate ce arata bine in poze nu arata bine in realitate, si te trezesti cu cine stie ce pe care l-ai luat si ori nu poti sa il folosesti, ori este incomod, ori.....
Ceea ce-ti trebe tie pentru a face cumparaturi "cu cap" este experienta din teren....si doar pe teren poti sa o primesti. Nu-ti bate capul cu "nu pot sa ies doar in..." . Ba poti, este chiar recomandat sa arunci o privire la "ce se poarta"....
Numa bine, sper sa ne vedem pe teren...
PS: eu am stat mai bine de un an fara replica, inchiriam la jocuri, astfel am vazut ce-mi sta in mana si ce nu....dupa cum vezi am ramas la prima si eterna dragoste.

Multumesc...ai dreptate...civil probabil ca nu sa fiu luat la tinta... Laughing
Back to top Go down
MILU
SAF
MILU


Posts : 720
Join date : 2009-11-20
Age : 45
Location : Oradea

Ajutor Empty
PostSubject: Re: Ajutor   Ajutor Icon_minitime19/12/11, 04:13 pm

Adrian ai Privat Message
Back to top Go down
Ghost
SAF
Ghost


Posts : 257
Join date : 2011-03-27
Age : 38
Location : Oradea

Ajutor Empty
PostSubject: Re: Ajutor   Ajutor Icon_minitime19/12/11, 04:38 pm

Daca chiar iti place acest hobby/sport iti recomand de asemenea sa vii odata la un joc sa iti faci o parere. Iar cat despre replica, daca esti un tip mai pretentios in general si iti place ca lucrurile pe care le ai sa iti mearga perfect ti-as recomanda sa iti achizitionezi o marca mai buna din start, astfel vei economisi niste bani si nu vei pati cum am patit eu.
Back to top Go down
Tschecke
Weekend Warriors
Tschecke


Posts : 456
Join date : 2010-01-17
Age : 52
Location : Oradea

Ajutor Empty
PostSubject: Ajutor   Ajutor Icon_minitime19/12/11, 04:40 pm

Servus Adrian68 !
In primul rand sustin cu tarie ceea ce colegii au scris. Te rog, binevoitor sa iei acestea de inceput chiar mot-a-mot.
No, si acuma si eu cu sfaturi:
1. Prezenta la joc in trening, caciula se poate. OCHEALARI obligatoriu. Daca nu ai corespunzator i-ti imprumut eu. Inclusiv si o uniforma. Bocanci nu.
2. Replica - se poate inchiria o replica de la colegi, astazi, aici in Oradea, chiar AK. M4, eventual si sniper, pentru joc - nu vei cu sta cu siguranta la holbat numai.
3. Intre producatori airsoft nu exista THE BEST. Japonezii sunt cele mai recomandate la calitate. Dintre ei Marui este cel mai raspandit si cunoscut. Il depaseste in calitate, fler, si aura de conuscatori asupra capului cei de la Systema. Cu siguranta Tokyo Marui este calitate japoneza, la preturi japoneze, cu limita de viteza japoneza (90m/s stoc - inclusiv si sniper). RECOMAND.
4. Rol in joc asumat - replica corespunzatoare - producator replica- pret replica - ASA sa-ti ordonezi prioritatile !!!
4. Evident ca se fabrica AK si PSL in Romania. In toate tarile Pactului Varsovia se fabricau, sau se mai fabrica. Patul rabatabil din bara de otel si manerul din lemn sunt denumite Romanian Style pe forumuri, si sunt destul de populare- insa nu se fabrica replici in Romania.
5. Conceptia de nebrenduita si update nu au acoperire in airsoft. Folosim cuvintele de productie chinezeasca si up-grade. Fiecare replica are un brand - sau producator, daca vrei sa stii de la cine cumperi. Chinezariile sunt chiar prea puternice pentru un joc simplu, respectiv, mai nou, sunt destul de bine facute, si sa nu uitam, ieftine. Pentru a juca la un joc, ca si cel din Ungaria din 18 dec. 2011 acestea trebuiau inainte DOWN-GRADATE !
6. Distanta medie de angajare pe teren cu vegetatie inalta si tufisuri (paduri) este de 20-25m la un AEG normal de 100 - 105 m/s. La pistol si intre cladiri este de 8-15m, la sniper 30-40m, ocazional peste 50, evident, daca reperezi inamicul.
CAM TOATE REPLICILE CU MIN. 90 M/S TRAG PANA LA 50 DE METRI, OCHIT SI CU PUTINA EXERSARE NIMERESTI O SILUETA IN PICIORE AL UNUI ADULT.
Cam atat, deocamdata.
Cu stima.
Back to top Go down
Adrian68

Adrian68


Posts : 46
Join date : 2011-12-17

Ajutor Empty
PostSubject: Re: Ajutor   Ajutor Icon_minitime19/12/11, 04:51 pm

Tschecke wrote:
Servus Adrian68 !
In primul rand sustin cu tarie ceea ce colegii au scris. Te rog, binevoitor sa iei acestea de inceput chiar mot-a-mot.
No, si acuma si eu cu sfaturi:
1. Prezenta la joc in trening, caciula se poate. OCHEALARI obligatoriu. Daca nu ai corespunzator i-ti imprumut eu. Inclusiv si o uniforma. Bocanci nu.
2. Replica - se poate inchiria o replica de la colegi, astazi, aici in Oradea, chiar AK. M4, eventual si sniper, pentru joc - nu vei cu sta cu siguranta la holbat numai.
3. Intre producatori airsoft nu exista THE BEST. Japonezii sunt cele mai recomandate la calitate. Dintre ei Marui este cel mai raspandit si cunoscut. Il depaseste in calitate, fler, si aura de conuscatori asupra capului cei de la Systema. Cu siguranta Tokyo Marui este calitate japoneza, la preturi japoneze, cu limita de viteza japoneza (90m/s stoc - inclusiv si sniper). RECOMAND.
4. Rol in joc asumat - replica corespunzatoare - producator replica- pret replica - ASA sa-ti ordonezi prioritatile !!!
4. Evident ca se fabrica AK si PSL in Romania. In toate tarile Pactului Varsovia se fabricau, sau se mai fabrica. Patul rabatabil din bara de otel si manerul din lemn sunt denumite Romanian Style pe forumuri, si sunt destul de populare- insa nu se fabrica replici in Romania.
5. Conceptia de nebrenduita si update nu au acoperire in airsoft. Folosim cuvintele de productie chinezeasca si up-grade. Fiecare replica are un brand - sau producator, daca vrei sa stii de la cine cumperi. Chinezariile sunt chiar prea puternice pentru un joc simplu, respectiv, mai nou, sunt destul de bine facute, si sa nu uitam, ieftine. Pentru a juca la un joc, ca si cel din Ungaria din 18 dec. 2011 acestea trebuiau inainte DOWN-GRADATE !
6. Distanta medie de angajare pe teren cu vegetatie inalta si tufisuri (paduri) este de 20-25m la un AEG normal de 100 - 105 m/s. La pistol si intre cladiri este de 8-15m, la sniper 30-40m, ocazional peste 50, evident, daca reperezi inamicul.
CAM TOATE REPLICILE CU MIN. 90 M/S TRAG PANA LA 50 DE METRI, OCHIT SI CU PUTINA EXERSARE NIMERESTI O SILUETA IN PICIORE AL UNUI ADULT.
Cam atat, deocamdata.
Cu stima.


Servus Tschecke
Concis si la obiect....multumesc ....dar la intrebarea esentiala....pana la Craciun se pregateste ceva ??? sau sa-mi iau gandul pentru anul asta???
Cu stima, Adrian
Back to top Go down
MILU
SAF
MILU


Posts : 720
Join date : 2009-11-20
Age : 45
Location : Oradea

Ajutor Empty
PostSubject: Re: Ajutor   Ajutor Icon_minitime19/12/11, 04:53 pm

ieseala la joc nu cred ca va fi
la 1,2,3,4 x beri posibil
Back to top Go down
Tschecke
Weekend Warriors
Tschecke


Posts : 456
Join date : 2010-01-17
Age : 52
Location : Oradea

Ajutor Empty
PostSubject: Ajutor   Ajutor Icon_minitime19/12/11, 05:12 pm

Toate jocurile locale au fost in weekend, Adrian.
In urmatoarele doua va fi Craciunul si Revelionul.
Fii si tu intelegator, avem neveste, copii, soacre.
Cred ca numai anul viitor vom iesi, eu cu siguranta.
Rabdare si invatare pana atunci.
Sarbatori Fericite !


Last edited by Tschecke on 19/12/11, 05:17 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
rrazak

rrazak


Posts : 280
Join date : 2010-07-13
Age : 44
Location : Valea lui Mihai

Ajutor Empty
PostSubject: Re: Ajutor   Ajutor Icon_minitime19/12/11, 05:15 pm

da chiar, il strezam pe baiatul asta cu "hai la joc", dar daca ne uitam pe calendar urmeaza craciumul si revelionul in weekenduri.....
io cam anul viitor imi planific prima iesire ......
nasol ai prins.... Crying or Very sad
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Ajutor Empty
PostSubject: Re: Ajutor   Ajutor Icon_minitime19/12/11, 11:32 pm

Salut Adrian.

Joc/Jocuri posibil sa fie intre craciun si rev daca au majoritatea concediu in timpul saptamanii, si invoire de la mandre Very Happy pt ca oricum se petrece timp cu ele si de craciun si de rev, trebuie loc si pt baieti sa petreaca atunci Laughing

Revenind

2 din cele mai importante elemente din echipament sunt incaltamintea si replica. Nu stiu daca esti adeptul Dau un ban dar stiu ca am, daca nu esti incearca la astea 2 sa nu faci rabat Wink

La joc poti sa vi cu orice haine de culaore inchisa, daca nu vrei sa fi vazut prin teren rapid, de tavalit. Singurul element obligatori sunt ocelarii. Nu e nevoie de nu stiu ce model tactic etc, sunt in obi si practiker de la firma 3M chiar si balistici la pret f ok pana in 30 de ron.

Legat de replica ,intai hai la joc vezi ce rol iti e pe plac si apoi mergi pe cumparaturi. Daca deja te-ai hotarat pe AEG, sunt mai multe modele din care poti alege. Daca mergi pe M4 singurul brand pe care ti-l recomand este VFC (cei care mi-au urmat sfatul iti pot confirma calitatea si performantele replicii)
Medve ti l-a recomandat pe Mihai, daca iei legatura cu el spunei ca vi din partea lui haya Wink

La pistol la fel eu personal iti recomand TM oricare model iti place, nu te uita ca sunt scumpe, sau mai scumpe decat alti producatori, crede-ma nu vrei sa investesti in ceva si apoi sa bagi si de 2/3x banii dati pe intretinere si sa faci teste pe diverse platforme si producatori. La pistoale iti poate confirma AKA Razz odata ce a dat de TM nu cunoaste alta firma, si are 2. Smile


Dupa ce esti cu cele de mai sus in mana, poti trece la echipament care difera de la echipa la echipa. Unde sunt 2 tipuri de echipamente, unul oficial care reprezita echipa si altul secundar care este la liber si fiecare ar dreptul si placerea sa se costumeze cum doreste el din viata reala daca recreaza un anumit tip de echipament sau pur si simplu cu ce a gasit camo prin casa a pus pe el doar de dragul noroiului.

Echiamentul pt CSWW este uniforma MARPAT de culoare woodland digita verde, si veste de culoare CB (coyote brown). Iar echipamentul pt colegii din SAF este aceasi uniforma dar vesta pe culoare OD (olive drab) verde. Ambele sunt trecute in regulementele echipelor.

Pana data viitoare vise umede sigur o sa ai cu arme si alea Razz

enjoy your stay.
Back to top Go down
SWAT
SAF
SWAT


Posts : 623
Join date : 2010-04-14
Age : 47
Location : Oradea

Ajutor Empty
PostSubject: Re: Ajutor   Ajutor Icon_minitime19/12/11, 11:37 pm

Subscriu la cele spuse de Haya.
Back to top Go down
AKAGht
A.R.G.U.S
AKAGht


Posts : 200
Join date : 2011-02-06
Age : 40
Location : Oradea

Ajutor Empty
PostSubject: Re: Ajutor   Ajutor Icon_minitime19/12/11, 11:39 pm

"La pistoale iti poate confirma AKA odata ce a dat de TM nu cunoaste alta firma, si are 2. "

si va urma al 3-lea
TOKIO MARUI FOR LIFE Twisted Evil Twisted Evil

Back to top Go down
http://airsoftoradea.ro
MILU
SAF
MILU


Posts : 720
Join date : 2009-11-20
Age : 45
Location : Oradea

Ajutor Empty
PostSubject: Re: Ajutor   Ajutor Icon_minitime19/12/11, 11:39 pm

Off topic
Intrebare
Echipamentul oficial WW nu este acu digital?

3. Echipamentul competitional C.S. Weekend Warriors
- se va purta la competitiile organizate de C.S Weekend Warriors cat si la competitiile sportive organizate de alte cluburi la care C.S Weekend Warriors este invitat

Echipamentul competitional consta in:
-Uniforma militara principala pentru CQB, patern ACU* (Army Combat Uniform)
-Uniforma militara secundara pentru padure, patern MARPAT* verde (woodland digital)
-Accesorii: veste tactice in culoarea Coyote Brown (CB/maro deschis), casti tactice model MICH 2001 si/sau MICH 2002

Va rog sa corectati atunci aici
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Ajutor Empty
PostSubject: Re: Ajutor   Ajutor Icon_minitime19/12/11, 11:53 pm

Ce surpriza nu-i asa? Shocked

https://airsoftoradea.forumotion.com/t756-conditiile-de-aderare-la-cs-weekend-warriors

Si daca vrei si explicatia cu toate ca nu as fi eu in masura sa o dau, si poate nici nu ar trebui neavand vreun drept sa o fac, dar o fac pt ca sunt online si stiu unde bati. Este MARPAT-ul dupa intalnirea lui Claudiu cu cei 6 membrii fondatori SAF,care una din probleme a fost de ce e acu 1 si nu MARPAT 1 cu toate ca ambele erau obligatorii, s-a facut rotatia numerelor, fiind in primul punct trecut MARPAT, si ACU la punctul 2 *care probabil va ramane optional cu timpul. Wink

Iar cum deciziile luate intr-un Club Sportiv sunt asumate, a fost respectata odata decisa rotatia si dupa separarea membrilor.

Edit: merci pt ca mi-ai adus aminte, la cate am avut pe cap am si uitat de mentionare sa o modific, cu toate ca a punctact-o Claudiu in linkul de mai sus.
Back to top Go down
Adrian68

Adrian68


Posts : 46
Join date : 2011-12-17

Ajutor Empty
PostSubject: Re: Ajutor   Ajutor Icon_minitime20/12/11, 07:59 am

hayabusa wrote:
Ce surpriza nu-i asa? Shocked

https://airsoftoradea.forumotion.com/t756-conditiile-de-aderare-la-cs-weekend-warriors

Si daca vrei si explicatia cu toate ca nu as fi eu in masura sa o dau, si poate nici nu ar trebui neavand vreun drept sa o fac, dar o fac pt ca sunt online si stiu unde bati. Este MARPAT-ul dupa intalnirea lui Claudiu cu cei 6 membrii fondatori SAF,care una din probleme a fost de ce e acu 1 si nu MARPAT 1 cu toate ca ambele erau obligatorii, s-a facut rotatia numerelor, fiind in primul punct trecut MARPAT, si ACU la punctul 2 *care probabil va ramane optional cu timpul. Wink

Iar cum deciziile luate intr-un Club Sportiv sunt asumate, a fost respectata odata decisa rotatia si dupa separarea membrilor.

Edit: merci pt ca mi-ai adus aminte, la cate am avut pe cap am si uitat de mentionare sa o modific, cu toate ca a punctact-o Claudiu in linkul de mai sus.

Servus Hayabusa
Multumesc pentru informatii ....
Am o intrebare : De ce nu se folosesc replicile cu gaz- CO2- decat la +15 gC???
Si mai am una: Daca port ochelari de vedere (am miopie) mai trebuie altceva???
Cu stima, Adrian
Back to top Go down
rrazak

rrazak


Posts : 280
Join date : 2010-07-13
Age : 44
Location : Valea lui Mihai

Ajutor Empty
PostSubject: Re: Ajutor   Ajutor Icon_minitime20/12/11, 08:48 am

1. replicile pe gaz, fie ele pistoale sau alte tipuri se pot folosi si sub +15 grade, insa, din cate spun cunoscatorii, la temperaturi mai mici gazele sunt reci si nu mai au presiunea necesara expulzarii bilelor....deci mai mult te chinui cu ele decat joci...Practic nu se recomanda, in frig doar AEG, Aep sau springuri

2. Ochelarii de protectie eu ii testez, sprijinindu-i de o caramida, alegand cea mai puternica replica de pe teren si executand 2-3 lovituri de la distanta de aproximativ 2 metrii. Daca nu se sparg se pot purta, daca se sparg inseamna ca omul care-i purta isi pierdea un ochi la joc, ceea ce nu-i de dorit. Gasesti ochelari speciali care se pot purta peste ochelarii de vedere, sau masti care-ti acopera toata fata. E singurul lucru cu care nu are rost sa faci experimente.

ps.: daca ochelarii tai de vedere trec testul cred ca nu iti mai trebuie ochelari balistici, dar, ma indoiesc ca incerci... Surprised
Back to top Go down
Adrian68

Adrian68


Posts : 46
Join date : 2011-12-17

Ajutor Empty
PostSubject: Re: Ajutor   Ajutor Icon_minitime20/12/11, 10:59 am

rrazak wrote:
1. replicile pe gaz, fie ele pistoale sau alte tipuri se pot folosi si sub +15 grade, insa, din cate spun cunoscatorii, la temperaturi mai mici gazele sunt reci si nu mai au presiunea necesara expulzarii bilelor....deci mai mult te chinui cu ele decat joci...Practic nu se recomanda, in frig doar AEG, Aep sau springuri

2. Ochelarii de protectie eu ii testez, sprijinindu-i de o caramida, alegand cea mai puternica replica de pe teren si executand 2-3 lovituri de la distanta de aproximativ 2 metrii. Daca nu se sparg se pot purta, daca se sparg inseamna ca omul care-i purta isi pierdea un ochi la joc, ceea ce nu-i de dorit. Gasesti ochelari speciali care se pot purta peste ochelarii de vedere, sau masti care-ti acopera toata fata. E singurul lucru cu care nu are rost sa faci experimente.

ps.: daca ochelarii tai de vedere trec testul cred ca nu iti mai trebuie ochelari balistici, dar, ma indoiesc ca incerci... Surprised


Multumesc pentru informatie
Ai dreptate ...nu merita nici macar sa incerc...desi au lentile din plastic....i-am facut special sa pot juca baschet cu ei....dar nu cred ca rezista la un 2-3 lovituri de la 2 metri.... asa ca daca mergem in ianuarie in teren sunt neinarmat si neprotejat Sad ....
Ai vazut undeva in tara ochelari care se pot purta peste cei de vedere? Probabil ca o comanda externa dureaza si mai ales nu cred ca se justifica la transport.
Back to top Go down
Sponsored content





Ajutor Empty
PostSubject: Re: Ajutor   Ajutor Icon_minitime

Back to top Go down
 
Ajutor
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» ajutor :)
» Ajutor!! :D
» putin ajutor :(
» Putin ajutor va rog
» Ajutor putin.....

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Airsoft Oradea :: Regulament airsoft :: Colţul incepătorului-
Jump to: