Airsoft Oradea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Airsoft Oradea forum Club Sportiv Weekend Warriors Team
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 Salutare WW Team

Go down 
3 posters
AuthorMessage
h@x0r

h@x0r


Posts : 14
Join date : 2011-10-09
Age : 38
Location : Oradea

Salutare WW Team Empty
PostSubject: Salutare WW Team   Salutare WW Team Icon_minitime17/10/11, 07:17 pm

Salut mam gandit sa imi achizitionez o replica airsoft .....dar nu prea stiu multe despre aceste arme as dori un mic ajutor din partea useri-lor sau din partea stafului sau a celor care se pricep bine la replici....am scris cateceva detalii ce le-am gasit pe sit-u respectiv despre replica si as mai dori sa imi ziceti ce tip de baterie /incarcator.. bile ce fel de gramaj.. daca se poate face tunning pana la limita acceptabila la joc exemplu(de la 80m/s pana la 120m/s)etc... adresa o aveti jos de unde ii arma ca inca nu pot posta sit-uri ca nu am 7 zile pe forum de cand mam inscris.... Astept pareri cat mai bune sper eu.... PS.Mie imi plac medelele M4

O Zi/Seara Faina sa aveti

http://airgun.ro/replici_electrice.html
Salutare WW Team Rifle_10
Pusca asalt M4A1 SRC

Cod: AG-ST-GE0501
Producator: SRC Taiwan
Propulsie: electric
Mod tragere: semi automat / full automat
Componente interne: metal
Material exterior: ABS + metal
Viteza: 100 m/s
Greutate: 3000 grame
Calibru: 6 mm
Siguranta: da
Hop-Up: da
Blow-Back: nu
Accesorii: set bile
Mentiuni: -

* Pret: 480 lei
* DISPONIBIL



SAU
http://www.airsoft-cluj.ro/arme-airsoft/electrice-aeg/src-sr4a1.html
http://www.airsoft-cluj.ro/arme-airsoft/electrice-aeg/src-sr-933.html

SAU
http://mercenarul.ro/index.php?page=detalii&id=%201624
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Salutare WW Team Empty
PostSubject: Re: Salutare WW Team   Salutare WW Team Icon_minitime17/10/11, 09:51 pm

Salut.

Am sa te sfatuiesc strict la ce ai postat. Trimite un mail magazinului in care sa intrebi daca corpul replicii este din metal sau plastic/ABS. Daca e metal (ma rog vb vine metal, zinc) atunci go for it.

Tot ce pot sa recomand unui jucator nou care acum se apuca si e incert cu termenul si tot ce inseamna airsoft, este sa mearga pe ce gaseste mai ok din punct de vedere al preferintelor estetice (fixuri din copilarie sau jocuri PC) gen vad ca iti place M4, si din punct de vedere al pretului cel mai mic pe care il poate obtine pe replica.

Performantele sunt oricum 0 si la o solutie buget de obicei dupa un timp vor cadea piesele interne (roti/piston/motor), dar au trecut zilele alea cand pt cateva piese asteptai 2luni sa iti ajunga din japonia.

Mai vezi pe taiwangun.com daca e posibil sa iesi mai ieftin decat din tara (de la magazine no name ma refer)

Daca in schimb pt tine nu conteaza bugetul posteaza, si it mai fac un post cu ce recomand eu sa va luati Very Happy
Back to top Go down
h@x0r

h@x0r


Posts : 14
Join date : 2011-10-09
Age : 38
Location : Oradea

Salutare WW Team Empty
PostSubject: Re: Salutare WW Team   Salutare WW Team Icon_minitime18/10/11, 05:29 pm

La toate siturile pe care leam postat replicile sunt din abs/metal..bugetul conteaza normal ca nu am asa multi bani de aruncat ,,pe geam,,cam pana in 500 de lei mai mult nici nu ma ganesc sa dau ...atunci mai bine stau si ma uit la voi cum va jucati Smile Smile
Back to top Go down
SWAT
SAF
SWAT


Posts : 623
Join date : 2010-04-14
Age : 47
Location : Oradea

Salutare WW Team Empty
PostSubject: Re: Salutare WW Team   Salutare WW Team Icon_minitime18/10/11, 07:37 pm

h@x0r wrote:
La toate siturile pe care leam postat replicile sunt din abs/metal..bugetul conteaza normal ca nu am asa multi bani de aruncat ,,pe geam,,cam pana in 500 de lei mai mult nici nu ma ganesc sa dau ...atunci mai bine stau si ma uit la voi cum va jucati Smile Smile
La 500 lei n-o sa prea gasesti din metal, eventual doar second, sau chinezisme, pe care nu ti le recomand, ca oricum vei baga bani in ele si sigur vei depasi bugetul, si vei ajunge cu costurile cat pentru una mai de"top".
Ca branduri i-ti recomand Classic Army, VFC, KWA, King Arms sau G&G; un coleg are G&G si e foarte ok, si a fost parca undeva pe la 800 lei.
Eu am dat 1100 pe un M4 de la VFC si nu-mi pare rau (bineanteles nou), care acuma cu tot ce e pe ea ajunge la 500 usd.
Bafta Wink
Back to top Go down
hayabusa
Weekend Warriors
hayabusa


Posts : 2788
Join date : 2009-10-26
Age : 78
Location : Lost haven - Oradea

Salutare WW Team Empty
PostSubject: Re: Salutare WW Team   Salutare WW Team Icon_minitime18/10/11, 07:38 pm

Eu incercam sa iti sugerez sa le dai mail sa intrebi strict de corpul/body replicii. Daca e zinc sau abs.
Back to top Go down
Sponsored content





Salutare WW Team Empty
PostSubject: Re: Salutare WW Team   Salutare WW Team Icon_minitime

Back to top Go down
 
Salutare WW Team
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Salutare echipei WW Team
» salutare all
» Salutare
» Salutare
» Salutare

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Airsoft Oradea :: Discutii generale :: Replici de airsoft-
Jump to: