Airsoft Oradea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Airsoft Oradea forum Club Sportiv Weekend Warriors Team
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 Varsta participare

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Edy




Posts : 22
Join date : 2016-02-12
Location : Oradea

Varsta participare Empty
PostSubject: Varsta participare   Varsta participare Icon_minitime19/07/18, 01:23 pm

Buna, am venit in urma cu vreo 2 ani cu un topic de bun venit, dar aveam doar 14 ani, s-a mai schimbat ceva cu varsta de participare, am 16 ani si jumatate acum, exista vreo posibilitate de participare?

Multumesc mult! Very Happy
Back to top Go down
efendy1980
Weekend Warriors
efendy1980


Posts : 67
Join date : 2017-03-31
Age : 43
Location : Oradea

Varsta participare Empty
PostSubject: Re: Varsta participare   Varsta participare Icon_minitime20/07/18, 10:33 am

Din cate stiu, minorii nu pot participa la jocuri de airsoft decat insotiti de parinte sau tutore (adica de cineva care sa raspunda legal de tine).



Back to top Go down
Edy




Posts : 22
Join date : 2016-02-12
Location : Oradea

Varsta participare Empty
PostSubject: Re: Varsta participare   Varsta participare Icon_minitime20/07/18, 10:42 am

Nu este asta problema, de insotit m-ar insoti, dar este aceasta posibilitate?

Am vazut si la cateva competitii de Airsoft, cel mai recent la una din Constanta ca acceptau si minori, dar acestia trebuiau sa aiba varsta de cel putin 16 ani impliniti.
Back to top Go down
aki09
Weekend Warriors
aki09


Posts : 475
Join date : 2014-03-29
Age : 36
Location : Oradea

Varsta participare Empty
PostSubject: Re: Varsta participare   Varsta participare Icon_minitime28/08/18, 10:03 pm

Nu stiu care era competitia din CT, dar e un pic mai complicat decat atat.
La o competitie serioasa de la noi si din afara, nu stiu sa fie acceptati minorii.
Da, un tutore legal este cu sigurantanevoie sa fie prezent altfel nu se accepta.
Ideea e, cu minorii iti faci doar probleme, nu o lua personal. Indisciplina, incapacitate fizica, mai multe... sunt si exceptii. Poate esti sintu una dintre ele.
Varsta incepe sa fie una acceptabila, eu zic ca daca si ceilalti sunt de acord, sa te vedem la fata, sa vorbim, sa te cunoastem un pic, am putea sa-ti acordam o sansa.
Cruci, Haya, Clau? Guys?
Back to top Go down
Edy




Posts : 22
Join date : 2016-02-12
Location : Oradea

Varsta participare Empty
PostSubject: Re: Varsta participare   Varsta participare Icon_minitime28/08/18, 10:10 pm

Desigur, nici nu ma gandeam altfel, stabilim de comun acord o data si iesim la o limonada, ceva! Smile
Back to top Go down
Crucifix
Weekend Warriors
Crucifix


Posts : 1623
Join date : 2012-11-15
Age : 35
Location : Oradea

Varsta participare Empty
PostSubject: Re: Varsta participare   Varsta participare Icon_minitime28/08/18, 11:24 pm

Eu voi fi putin mai dur dar iti voi da o solutie.
1. Regulamentul intern al clubului e sa nu acceptam minori la joc. Motivul: indisciplina si iresponsabilitate. Iar daca se intampla ceva cu integritatea corporala al minorului nu dorim a ne asuma responsabiltatea legala cat si morala.
2. Posibilitatea de a participa la primul joc e sa vina unul din parinte sa te supravegheze. In cadrul jocurilor se foloseste limbaj colorat. Pentru urmatoarele participari in cazul in care majoritatea membrilor accepta prezenta exclusiv a ta la jocuri, fie vor venii unul din tutore legal cu tine la jocuri, fie vei avea la tine un document in care parintii isi dau acordul si aprobat la notar.

Repet acesta este regulamentul clubului nostru. Posibil sa gasesti in alte orase sau chiar in oradea alte echipe care sa accepte participarea ta la jocuri. Noi din pacate pentru tine suntem stricti din cauza ca suntem patiti cu minori.
Back to top Go down
Sponsored content





Varsta participare Empty
PostSubject: Re: Varsta participare   Varsta participare Icon_minitime

Back to top Go down
 
Varsta participare
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Airsoft Oradea :: Discutii generale :: Discuţii generale-
Jump to: